Nad Szwecją spłonął bardzo duży meteor

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Gigantyczna zielona kula ognia została uchwycona przez kamery kosmiczne w całej Szwecji o godzinie 22:27 7 listopada 2020 roku. Norweska sieć meteorów otrzymała około sto raportów o potężnej kuli ognia widzianej w sobotę w Norwegii.

 

Filmy przedstawiające kosmiczną kulę ognia znacznie jaśniejszą niż księżyc w pełni zostały przesłane na YouTube, na którym kula ognia przecina nocne niebo, zanim schowa się za horyzontem.

 

Podczas zdarzenia noc zamieniła się w dzień. Norsk Meteornettverk obliczył, że jasny meteor poruszał się z prędkością 17,4 km / s na wysokości ~ 83 km (50 mil), gdy wszedł w atmosferę.

 

Podczas 3-5 sekund zniszczenia kosmiczna skała o długości 1,5 m (5 stóp) przeszła na północny wschód i uwolniła równowartość 180 ton trotylu.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Skomentuj