Nad Szwecją pojawiły się rzadkie polarne chmury stratosferyczne

Kategorie: 

Źródło: http://earth-chronicles.com/

Stratosfera powyżej koła podbiegunowego robi się bardzo zimna. Jest to jedyny sposób na to, by wyjaśnić pojawienie się kolorowych, połyskujących chmur uchwyconych na fotografiach w Szwecji.  

 

„Ostatniej zimy chmury te występowały niemal codziennie przez dłuższy okres czasu. Teraz chmury polarne pojawiły się znowu i można podziwiać ich piękny widok” – powiedział fotograf, który sfotografował zjawisko. Najlepsza pora, by zaobserwować niezwykłe chmury jest tuż przed wschodem lub tuż po zachodzie słońca.

Polarne chmury stratosferyczne (znane również, jako perły) są lodowymi, lśniącymi strukturami w dolnej stratosferze. Tworzą się, gdy temperatura spada do -85 stopni Celsjusza, tak zimno musi być, by mógł nastąpić proces krystalizacji lodu.

 

Ocena: 

3
Średnio: 2.7 (3 votes)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Portret użytkownika Taka

Ja nie jestem mloda. I jakos

Ja nie jestem mloda. I jakos przez wiecej niz polowe swego zycia takich chmur nie widzialam. Zwiedzilam troche tego swiata. A to sa mieszanki CHEMITRALIS. No gdzies ten nukrealny smietnik musza wypier.... A budowanie Specjalnych bunkrow  kosztuje itp.kosztuje. Taniej jest rozpylac na ludzi I tak przeciez nazywaja nas bydlem.

 

Portret użytkownika dziadek ze wsi

Ciekawa mapka, widać wyraźnie

Ciekawa mapka, widać wyraźnie że Białoruś jest bez oprysków. A to przecież jest ''ich'' raj na ziemi, czyli bezpieczne państwo przeznaczone dla talmudystów z Chabad Lubawicz. Na Białorusi drugim językiem państwowym jest jidisz. Rzekomo językiem żydów jest hebrajski. Tylko że staro-zakonnymi hitler napalił w piecu i przetrwała do naszych czasów garstka tj z badań genetycznych wynika że 12% pochodzi z ''biblijnej ziemi świętej'' - reszta 88% obecnego żydostwa to są ci ze wschodu z DNA mieszkańców Krymu i bagien Dniepru to są ci co mówią w jidysz. Wszelkie sekrety tego chorego gatunku są zapisane w tym oto maleńkim wierszyku, nie wiem kto jest autorem, ale niech go Bóg błogosławi za ten wierszyk:

''W bagnach Dniepru się zrodzili, kult fallusa tam czcili.
Pomieszało im się w główkach, i została sama pustka.
Wymyślili wiec bajeczki, które powtarzają tak jak dzieci.
Wielu już im uwierzyło, a tych niepokornych biorą siłą.
W zbrodniach tak nabrali wielkiej wprawy, że znów gotują los nam krwawy.''

Portret użytkownika kolo21

Dokładnie, dzisiaj też

Dokładnie, dzisiaj też osrywali gnoje niebo na całego.Dziwię się że ludzie tego nie widzą.No może gdyby piwo lało się z góry to by zobaczyli.Gdzie napisano że ludzkość będzie ginąc przy wielkiej owacji ludu.Ile pisowcy z peowcami złego uczynili.I nikt nie protestuję.Troszkę to dziwne.Nawet zakaz zgromadzeń ustanowili, jak za stanu wojennego.I nadal cisza, zwłaszcza ze strony nad opiekuńczej żydo-uni.

kolo21

Portret użytkownika Anyari

Ja pamiętam normalne ślady i

Ja pamiętam normalne ślady i mam świadomość tego, co widzę praktycznie codziennie w moim rejonie. To co pozostaje na niebie. Ale nawet jak mówię ludziom w pracy, to większość, nawet jeśli przyzna mi rację, że nie jest to normalne, to i tak mają na to wyj....ne.

Ludziom za dobrze się żyje. Odłącz im TV, wyjdą na ulice. Zabierz im chleb, zrobią to samo.

Strony

Skomentuj