Nad Syberią zaobserwowano eksplozję dużego meteoru

Kategorie: 

Źródło: VK.ru

W ciągu ostatnich tygodni wielokrotnie dochodziło do obserwacji spadających meteorów, które były na tyle duże, że płonęły w atmosferze mieniąc się różnymi kolorami. Duże obiekty widziano nad Europą, w tym nad Polską a także nad Tajlandią. Najnowsza obserwacja została wykonana nad Syberią.

 

Według doniesie świadków, meteor eksplodował dzisiaj w nocy nad miastem Czyta (rus.Читa). Jaśniejąca na zielono kula ognia została zaobserwowana w jednej z dzielnic mieszkalnych. Bardzo wiele osób widziało lot obiektu i towarzyszący mu blask.

Miejsce obserwacji meteoru - źródło: maps.gogle.com

Pod koniec jego wejścia w atmosferę powstał jasny zielony błysk będący wynikiem dekompozycji meteoru na skutek jego eksplozji, do której doszło na kilkunastu kilometrach nad ziemią. Sądząc po nagraniu można powiedzieć, że był to fragment wielkości przynajmniej kilku metrów średncy, ale nie na tyle duży, aby dotrzeć do powierzchni ziemi w  jednym kawałku.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika floo

Rozumiem, że zadne państwo

Rozumiem, że zadne państwo nie ma radaru który rozróżni rakiete od meteorytu. Żeby doszło do spalenia w atmosferze owa rakieta musiałaby być w kosmosie i musiałaby spadać odpowiednie szybko i pod odpowiednim kontem żeby się spaliła. Kupy się twoja teoria nie trzyma.
Oto kolory plomienia  spalania pierwiastkow 
https://pl.wikipedia.org/wiki/Barwienie_p%C5%82omienia_palnika
 
oto katastrofa statku columbia 
https://www.youtube.com/watch?v=gxXr86aIRwA
 
Gdyby owe rakiety spadały z kosmosu to by sie rozpadały i nie świeciłyby na jeden kolor. 
Ludzie nie nakrecajcie sie. Tak samo jak te opryski i trucie aluminium. Gdyby tak było to mielibyśmy miliony zatruć związkami aluminum. W prostych badaniach wyszłoby że mamy dodatkowy kilogram aluminum we krwi, aluminum byłoby wszedzie, dachy, rynny, w glebie, wszedzie... 1 na 3 mieszkańców Polski miałoby problemy z myśleniem. Ci co robią opryski sami to wdychają, Chyba że całe życie mieszkają w filtrowanych pokojach i nie wychylają nosa na świere powietrze.  Jeśli tak jest to wole żyć krócej o 5-10 lat i swobodnie obcować z naturą.
Nie dam sobie wmówić, że wojsko, lekarze, naukowcy, zwykli ludzie uczestniczący w tym bajzlu jak jeden mąż trzymają język za zembami. Przykładem jest pan E. Snowden.
Na pewno dzieja sie na tym swiecie rzeczy ktore by nas porazily swoimi okropeństwami. Kazda tajemnica bedzie odkryta i wole swobodnie zyc niz siedziec w domu w schizmie ze caly swiat jest przeciwko mnie i kazdy tylko czeka zeby mnie zabic. Wizualizacja jest ten zryty filmik 
I pet goat 2 czas 2:53 przedstawia aktualny stan przecietnego Kowalskiego.
https://www.youtube.com/watch?v=Id6nCa_OTEM

Portret użytkownika Maximus Rex Angelus

Nie masz pojęcia o temacie...

Nie masz pojęcia o temacie... Rakiety balistyczne osiagają pułap termosfery, czyli 50 do 80 km nad Ziemią. Spadając spalają się w gęstniejącej atmosferze.

W temacie Chemitrails masz również wiedzę blondynki na wczasach...

Portret użytkownika Zenek :)

"MYSTERY OBJECT TO HIT EARTH

"MYSTERY OBJECT TO HIT EARTH ON FRIDAY THE 13TH:

A piece of space junk named "WT1190F" is going to hit Earth on Nov. 13th (0620UT). It will burn up in the atmosphere off the coast of Sri Lanka, with some debris possibly reaching the water's surface. According to the European Space Agency, "its mass is not sufficient to cause any threat to the area, but the show will still be spectacular, since for a few seconds the object will become quite bright in the noon sky." Astrophysicist Jonathan McDowell told Nature that "the object is only 1 to 2 metres in size, and its trajectory shows that it has a low density, and is perhaps hollow. That suggests an artificial object, 'a lost piece of space history that's come back to haunt us." At the moment, suspicions are focused on old Moon missions. For instance, it could be a spent rocket stage or lunar module from the Apollo program. Perhaps the impact itself will provide some clues. Stay tuned!"

(http://spaceweather.com/)

Portret użytkownika Hmm

Zauwazyliscie ze w ciagu

Zauwazyliscie ze w ciagu ostatnich miesiecy jest coraz wiecej takich zdarzen? Malo tego.. Wszystkie te widoczne meteoryty spalaja siw zielonym swiatlem.. Dwa lata temu leciala kometa ison ktora tez swiecila na zielono i jak panietacie rozleciala sie przelatujac w okolicy slonca. Moze nie wszystkie czesci wyparowaly i przez jakis dziwny zbieg okolicznosci dopiero teraz zaczepy spadac na ziemie.. Zeby bylo smiesznie to leca od strony slonca wiec bardzo ciezko je zauwazyc.. A co jak leci tam jeszcze jakis wiekszy kawalek? Np parusetmetrowy?

Portret użytkownika Won

Noo lata coraz więcej to

Noo lata coraz więcej to prawda...... A czy to fragmenty ISONa to trudno powiedzieć. Na pewno z tego co wiem to nigdy wcześniej nie było w historii takiego zbiegu tylu zdarzeń naraz jak rosnąca ilość jednocześnie meteorów, huraganów, powodzi, aktywacji wulkanów, zapadlisk, dziwnych chmur, a dziwnych dźwięków czy błysków po świecie to wogóle nie było albo prawie nie było (bo jakieś tam UFO to zawsze akurat były). Tak samo w tym roku chyba też najwięcej pojawia się wpisów osób wyczekujących powrotu Chrystusa, a ostatnio też nawet jakoś więcej osób nawiązuje niby "przypadkowym" żartem że to Sayianie z DB przybywają. Nie sądziłbym że to wszystko to ot taki pic na wode i zwykły "zbieg okoliczności".

Portret użytkownika Won

Ale to też poniekąd Star Wars

Ale to też poniekąd Star Wars i Star Trek (a nawet StarCraft), bo tego typu bitwy mają tam miejsce. Oczywiście wygrywa ten "bóg", bo ci kosmici mają jakieś ideały no i są dużo silniejsi a przede wszystkim inteligentni i zorganizowani, nie to co sflaczała żydoelohimownia o IQ zeschłej musztardy co sama siebie niszczy albo śmieje się z kumpli jak obrywają i giną zamiast im pomagać, bo to "niemodne" i "nie generuje zysków".

Strony

Skomentuj