Nad stanem Michigan zaobserwowano jasny błysk. USGS odnotował to jako trzęsienie ziemi!

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Ostatnio na Ziemię upada zdecydowanie więcej jasnych meteorów niż kiedyś. Praktycznie każdego tygodnia dochodzi do licznych obserwacji ognistych kul rozświetlających nocne niebo. Najnowszy taki przypadek miał miejsce w amerykańskim stanie Michigan.

Zjawisko, które było w stanie rozjaśnić nocne niebo, zaobserwowano we wtorek w nocy. Niektórzy mieszkańcy, którzy wyłapali błysk sądzili, że czeka ich burza, ale okazało się zupełnie inaczej.

 

Amerykańscy meteorolodzy przyznają, że w tym wypadku mieliśmy do czynienia z upadkiem meteoru, który eksplodował w górnych warstwach atmosfery nad Michigan. Był on na tyle duży, że jasno zrobiło się przez dosyć długi czas.

Miejsca obserwacji jasnego meteoru nand Michigan

Co ciekawe wstrząs jaki spowodował rozpad obiektu w atmosferze wywołał efekt , który amerykańska agencja geologiczna USGS zanotowała jako ekwiwalent trzęsienia ziemi o sile 2 stopni w skali Richtera.


 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

wklej ty tu gamoniu swoje

wklej ty tu gamoniu swoje naukowe bzdury... Te meteory najczęściej spalają się zielonym światłem, czyli w składzie mają dużo boru a jest to pierwiastek w stopach kosmicznych i rakietowych  stosowany, więc nie pier*ol mi tutaj i nie obrażaj mnie kutasie...

 co by mnie admin nie zmoderował wklejam wiedzę: cyt z Wiki: "... Kutas – w XVII–XVIII-wiecznej Polsce chwost (kutas, kwast, chwast – ozdoba szmuklerska postaci pędzla z nici lub sznureczków[1]) n ..."

Portret użytkownika burer

Czytaj ze zrozumieniem

Czytaj ze zrozumieniem spiskowy oszołomie. Nie mówie o meteorach . Mowie o całokształcie twojej żałosnej twórczości tutaj. Co rusz jakieś wynurzenia o chemitrails albo o jakims mistycznym gównie. Lecz się kretynie.

Skomentuj