Nad Smoleńskiem zaobserwowano jasny obiekt z kosmosu

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

11 września br. około godz. 20:15 ludzie w Smoleńsku podziwiali upadek dużego meteorytu, tzw. bolidu, który prawdopodobnie spłonął całkowicie w atmosferze. Upadek tego samego ciała niebieskiego obserwowali także mieszkańcy Petersburga. Jasny błysk i ognisty ogon widniały na niebie przez 5 sekund.


Początkowo użytkownicy sieci zakładali, że obiekt upadł gdzieś w północnej części lub na przedmieściach Smoleńska, ale o zjawisku piszą także świadkowie z Petersburga. Tym samym ciało niebieskie było równocześnie widoczne z punktów, których odległość wynosi ponad 700 kilometrów, co wskazuje na dość duże rozmiary „meteorytu smoleńskiego", porównywalne do tego, który uderzył w Czelabińsk w lutym 2013r.

 


Takie ciała niebieskie tworzą olbrzymią falę uderzeniową zdolną do tłuczenia szyb w oknach i niszczenia małych budynków. Wczorajszy meteor, jeśli przeszedł przez atmosferę, spadł gdzieś na słabo zaludnionych obszarach między Smoleńskiem, a Twerem.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Skomentuj