Nad Rygą świeciły barwne słupy światła

Kategorie: 

Źródło: facebook.com

Mieszkańcy kilku dzielnic Rygi zeszłej nocy obserwowali niezwykłe zjawisko naturalne. Na niebie nad stolicą Łotwy pojawiło się kilka jasnych kolumn świetlnych. Zjawisko to powstaje na skutek zawieszonego w powietrzu tak zwanego diamentowego pyłu. 

Bardzo niskie temperatury powodują, że zamiast śniegu z nieba leci tak zwany diamentowy pył. Malutkie kryształki lodu powstałe z pary wodnej znajdującej się w naszej atmosferze często godzinami utrzymują się w atmosferze, a gdy w ich okolicy znajduje się jakies źródło światła to po zmroku pomagaja w powstawaniu dziwnych zjawisk takich jak optyczne słupy. 

 

Mieszkańcy Rygi aktywnie udostępniają zdjęcia zjawiska naturalnego w sieciach społecznych. Dzielą się przy tym swoimi wrażeniami i opiniami na temat pochodzenia słupów światła. Niektórzy użytkownicy wyrażali odważne założenia dotyczące zdarzenia - od wizyty UFO do Gotham, w którym pojawił się Batman.

 

Sceptycy doradzali łowcom słupów na nocnym niebie, aby przecierali lepiej swoje obiektywy w telefonach zanim wykonają fotki. Później okazało się, że było to zjawisko wywołane silnym mrozem i wysoką wilgotnością, które nazywa się potocznie „jasnym lasem" lub „lekkimi kolumnami". Wynika to z faktu, że kryształy lodu gromadzą się w atmosferze, a światło nie rozprasza się na boki, ale pionowo w dół i w górę w postaci kolumny światła.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierzątKomentarze

Portret użytkownika Lee

Ja jadac ostatnio noca

Ja jadac ostatnio noca ciezaroweczka i czytajac od czasu do czsu to forum i o w/w temacie zauwazylem jak cos takiego powstaje(tak mysle), w oddali zauwazylem taki slup i z racji ze sie poruszalem ow slup zblizal sie do mnie, mysle co ,jak, zobacze cod,  nagle patrze a w oddali swiatla auta sie pojawiaja i ten slup, odleglosc okolo 800m im blizej mnie auto slup zanikal. Cos takiego pojawialo sie przy paru pojedynczych latarniach w malo zamieszkalym terenie, trwalo to z 5 km, do 10 moze. 

Moze odpowiednie warunki sie stworzyly?

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Skomentuj