Nad rosyjskim miastem Soczi eksplodował metor

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Bolid, którego upadek obserwowali w piątek mieszkańcy Soczi i okolic, miał wielkość piłki futbolowej i spłonął na wysokości ponad 20 kilometrów, informuje RIA Novosti, powołując się na Aleksandra Iwanowa, szefa Obserwatorium Uniwersytetu Państwowego w Kubaniu.

W piątek po południu w sieci pojawiła się informacja, że w okolicach Soczi spadł rzekomo meteoryt. Użytkownicy pisali o potężnym huku. Niektórzy widzieli w niebie obiekt, który przeleciał nad ich głowami sycząc i hałasując.

 

W Internecie pojawiły się filmy, rejestrujące moment przelotu, ale nie ma potwierdzenia, że materiał został nagrany właśnie w Soczi. RIA Novosti przypomina, że od 4 do 17 grudnia br. strumień meteorytów Gemenidy przebiega blisko Ziemi. Jego maksimum miało miejsce w dniach 13-15.

„Tak, rzeczywiście, w nocy widziano jasny błysk. W atmosferę weszło ciało niebieskie wielkości piłki nożnej i tam spłonęło. Pracownicy naszego obserwatorium też to zdarzenie odnotowali. Obiekt spłonął na wysokości 20 kilometrów” - powiedział Iwanow w wywiadzie udzielonym agencji. Dodał, że „między sierpniem a grudniem takie zjawiska związane są z deszczem meteorytów. Dwa lub trzy najbardziej okazałe meteoryty wchodzą w atmosferę ziemską. Na Ziemię spada 300 ton materiału w postaci pyłu, a reszta spala się w atmosferze”.

Najbardziej znanym miejscem upadku meteorytu na Ziemię w ostatnich latach stał się Czelabińsk. W lutym 2013 r. nad terytorium Czelabińska przeleciał meteoryt z prędkością naddźwiękową i jasnym błyskiem światła. Nastąpiła potężna eksplozja, która wywołała falę uderzeniową. Później udało się odnaleźć fragmenty tego niezwykłego ciała niebieskiego.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika NIEDŹWIEDŹ

Byc może toczy się jakaś

Byc może toczy się jakaś potyczka na orbicie okołoziemskiej. Rządy dysponują tajną technologią, przejętą od bogów ,by odtworzyc ich pojazdy. Pewnie wiedzą,że nie długo owi bogowie powrócą, by zrobić porządek z ludźmi. Jeśli toczą się jakieś potyczki to tylko niewielka część z tych zestrzelonych statków ,spadnie zanim zdąży spalić się w atmosferze lub poprostu wybuhnie. Ludzie nie mogą nic wiedzieć ,więc mówi się o meteorytach.

Portret użytkownika Grzegorz

Coś coraz więcej tych niby

Coś coraz więcej tych niby meteorytów spada. I śmieszy mnie  że z 20 kilometrów da się zobaczyć coś  o wielkości piłki fudbolowej. A widział ktoś taką wielkość z 20kilometrów? Bo ja nie.  A może inaczej? Może to  spadają statki kosmiczne, maszyny belzebuba,  bo w kosmosie idzie o nas wojna. Co zresztą kiedyś widziałem.  I te dżwięki na niebie o czymś świadczą.Zapewne  pomyślicie-daleki odlot psychiczny? Ja jednak śmiem mieć własne zdanie, niż czytać pierdoły innych.

Portret użytkownika taurus

Masz rację Grzegorzu trwa

Masz rację Grzegorzu trwa wojna na niskiej orbicie z siłami ciemnych..i to co spada to statki a nie kamienie...a meteory nie wybuchają spadając nigdy to ściema dla głupków....dlatego tyle tego teraz spada ....

Portret użytkownika ono mat opeja

Nad naszo wsio,

Nad naszo wsio,

przelecial metoryt,

nad nasza wsio,

przelecial no i zgasnal,

nad nasz wsio

przelecial meteoryt,

a juze mial teraz zasnac...

sie mi przypomnialo..

 

Skomentuj