Nad Polskę nadciąga saharyjski pył, wszystko może zostać pokryte czerwonym osadem

Kategorie: 

Źródło: MODIS

Nad Polskę nadciąga chwilowa zmiana pogody, którą wywołają duże ilości ciepłego powietrza nadciągające znad Afryki. Będzie upalnie, ale potem spodziewane są opady pyłu z Sahary, który zostanie dostarczony przy okazji migracji mas powietrza.

 

Pył z największej pustyni świata dociera do Europy dość regularnie. Niemal dokładnie rok temu mieliśmy do czynienia z podobnym zjawiskiem. Jeśli w najbliższych dniach odnajdziesz na samochodzie, lub oknach, dziwny czerwonawy osad, to na pewno jest to "przesyłka" z Sahary.

W skład saharyjskiego pyłu wchodzą często składniki mineralne zawierające cząstki kwarcu, gliny, gipsu i getytu. Burze piaskowe na Saharze potrafią wznosić je nawet do wysokości 6 tysięcy metrów. 

Co jakiś czas jest on niesiony nad Europę, co objawia się opadami czerwonawego deszczu. Drobiny pyłu bardzo często stanowią również dodatkowe jądra kondensacji i stymulują powstawanie opadów deszczu.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

________________________________________

"Niektórzy "ludzie" nigdy nie będą mnie lubić, ponieważ mój duch irytuje ich demony…"

Portret użytkownika U_P_Adlina

Hehehehehe! Piękne Kangur.

Hehehehehe! Piękne Kangur. Tępota umysłowa tych chachłów jest po prostu WZORCOWA. W temacie o Polsce wpadły dwa ukro-świniołaki, zakwiczały jak to mają w zwyczaju o Rosji, a potem jeden z nich zaczął się żalić, że w kółko wszędzie tylko o Rosji, buhahahahahaha! Klasyka bander-mega-debilizmu, hehehehe!

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Skomentuj