Nad Polskę nadciąga saharyjski pył, wszystko może zostać pokryte czerwonym osadem

Kategorie: 

Źródło: MODIS

Nad Polskę nadciąga chwilowa zmiana pogody, którą wywołają duże ilości ciepłego powietrza nadciągające znad Afryki. Będzie upalnie, ale potem spodziewane są opady pyłu z Sahary, który zostanie dostarczony przy okazji migracji mas powietrza.

 

Pył z największej pustyni świata dociera do Europy dość regularnie. Niemal dokładnie rok temu mieliśmy do czynienia z podobnym zjawiskiem. Jeśli w najbliższych dniach odnajdziesz na samochodzie, lub oknach, dziwny czerwonawy osad, to na pewno jest to "przesyłka" z Sahary.

W skład saharyjskiego pyłu wchodzą często składniki mineralne zawierające cząstki kwarcu, gliny, gipsu i getytu. Burze piaskowe na Saharze potrafią wznosić je nawet do wysokości 6 tysięcy metrów. 

Co jakiś czas jest on niesiony nad Europę, co objawia się opadami czerwonawego deszczu. Drobiny pyłu bardzo często stanowią również dodatkowe jądra kondensacji i stymulują powstawanie opadów deszczu.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroKomentarze

________________________________________

"Niektórzy "ludzie" nigdy nie będą mnie lubić, ponieważ mój duch irytuje ich demony…"

Portret użytkownika UPAdlina

Hehehehehe! Piękne Kangur.

Hehehehehe! Piękne Kangur. Tępota umysłowa tych chachłów jest po prostu WZORCOWA. W temacie o Polsce wpadły dwa ukro-świniołaki, zakwiczały jak to mają w zwyczaju o Rosji, a potem jeden z nich zaczął się żalić, że w kółko wszędzie tylko o Rosji, buhahahahahaha! Klasyka bander-mega-debilizmu, hehehehe!

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Skomentuj