Nad Polskę nadciąga front polarny, nadchodzi mróz

Kategorie: 

Źródło: NASA

Polska złota jesień dobiegła końca. Nad Polskę dostaje się właśnie nowy front pogodowy który przyniesie opady deszczu i znaczne ochłodzenie. Prawdopodobnie słoneczna pogoda, którą doświadczaliśmy przez ostatnie dni powróci dopiero na wiosnę.

 

Znaczne ochłodzenie rozpocznie się już dzisiaj a jutro dotrze że nad obszar całego kraju. Za ten chłód odpowiada polarny front ciągnący się od Atlantyku aż po Zatokę Fińską.  Grube pasmo chmur ciągnie się od Wielkiej Brytanii poprzez Morze Północne i Morze Bałtyckie.

 

Ze względu na to, że jest to pas polarnego powietrza,  należy się spodziewać znacznego spadku temperatur. Dodatkowo na Pomorzu już zaczęło bardzo silnie wiać. Zdaniem synoptyków jutro ta aura dotrze do reszty kraju. 

 

Zamiast  temperatur powyżej 20 stopni Celsjusza, słupek rtęci pokaże najwyżej połowę tej wartości, a w nocy temperatura przy gruncie może spaść nawet poniżej -3 stopni.Wygląda na to, że tego typu pogoda pozostanie z nami przez najbliższe tygodnie. Pierwsze opady śniegu mogą nas zaskoczyć już wkrótce.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj