Nad Polskę nadciąga fala rekordowych upałów

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

W ciągu najbliższych dni w Polsce zagości iście afrykańska pogoda. Spodziewane są upały sięgające powyżej 38 stopni Celsjusza. Niektórzy synoptycy sugerują, że możliwe jest nawet pobicie absolutnego rekordu temperatury w Polsce.

 

Tradycyjnie najchłodniej będzie w okolicach Bałtyku gdzie spodziewa się temperatur dochodzących do 30 stopni. Jednak w głębi kraju od wtorku zacznie się robić rzeczywiście piekielnie gorąco. Przez kilka dni z rzędu temperatury będą przekraczały 35 stopni Celsjusza. W piątek i sobotę ma być nawet 38 stopni. Już teraz wiadomo, że skończyć się to może ekstremalnymi zjawiskami pogodowymi.

 

Synoptycy zastanawiają się czy padnie rekord temperatury dla Polski. Obecnie najcieplejszy dzień wystąpił 29 lipca 1921 roku. W miejscowości Prószków w dzisiejszym województwie opolskim zanotowano wtedy 40,2 stopni. Teraz zapowiada się temperatury bardzo zbliżone i dawno nie było tak dużej szansy na poprawienie tego długoletniego rekordu.

 

Upał jest szczególnie niebezpieczny dla osób starszych i z chorobami krążenia. Należy pamiętać, aby w tym okresie pić więcej płynów i nie koniecznie tylko wodę, ponieważ organizm nie trawi jej tylko wypompowuje jako pot, co bardzo obciąża serce. Należy pamiętać, aby przy największym ataku ciepła starać się pić częściej napoje słodzone, które są domyślnie w większości trawione.

 

W ciągu najbliższych dni będzie też zwiększone ryzyko udarów i odwodnienia. Dotyczy to szczególnie osób przebywających w przegrzanych dusznych pomieszczeniach, najczęściej we własnych domach. Klimatyzacja nie jest u nas zbyt rozpowszechniona dlatego problem może być szczególnie dolegliwy.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika tubylec

Sadzę w tym roku cytryny do

Sadzę w tym roku cytryny do gruntu, pomarańcze i inne ciepłolubne .. Klimuszko mówił że będą w Polsce rosnąć no to niech rosną, może mi się uda Smile .. póki co klimat temu sprzyja, 2 lata praktycznie nie było zimy a teraz temperatury śródziemnomorskie.

Portret użytkownika Koper

Skoro ma być tak gorąco, to

Skoro ma być tak gorąco, to na ochłodę przypomnę że Polska ma ponad 1 bilon zł. długu, który co 1 dzień zwiększa się o 300 mln zł. Któregoś pięknego dnia ktoś dojdzie do wniosku że jedyną metodą na jego spłatę jest całkowita rezygnacja ze spłaty czyli jego anulowanie w całości.

Portret użytkownika TAŚMY WOSP

Gorąco. Ciekawe jaki bedzi

Gorąco. Ciekawe jaki bedzi bilans Brudstoku...
Przy okazji Jerzy O. (ten krisznowiec w czerwonych majtach) ma duuuuuuży problem wyciekły TAŚMY WOŚP na temat morderstwa którego właśnie mija rocznica. Matka, która straciła syna jest zdeterminowana by odsłonić prawdę o kilku przypadkach śmierci na tzw. festiwalu.

---> http://tnij.org/tasmy_wosp

Portret użytkownika keri

Pojedź raz na kilka godzin, a

Pojedź raz na kilka godzin, a będziesz tam jedździł co roku. Fantastyczna atmosfera młodych ludzi. Wspaniały odpoczynek od pazernych gnid, dla których tylko bezczelne wyciąganie innym forsy jest celem życia.
Wyjazd tam przywraca wiarę w ludzi, w życzliwość, radość, bezinteresowność.
Jak ktoś się bardzo stara, to wszędzie trupa znajdzie.

Apel Polskiego Stow. Niezależnych Lekarzy i Naukowców, psnlin.pl

Portret użytkownika Anakin23

W ciągu tych upalnych dni a

W ciągu tych upalnych dni a także po ich zakończeniu czekają nas bardzo silne burze takie jak w lipcu bądź nawet silniejsze. Pierwsze silne burze ze względu na front z nad Atlantyku spodziewane są na Sobotę/Niedziel to jeszcze może się zmienić. W ciągu całego tygodnia można spodziewać się burz stacjonarnych szczególnie w rejonach górskich +70km na północ. Gdy upały całkowicie się skończą a modele pokazują to na połowę sierpnia co też może jeszcze ulec zmianie czeka nas bardzo duży spadek temperatury rzędu kilkunastu stopni w ciągu kilku godzin co może spowodować bardzo silne burzę rzędu F3 czyli mogące powodować trąby powietrzne i charakteryzujące się bardzo dużą ilością wyładowań doziemnych.

"Honor to nagroda głupców, Chwała nie przyda się martwym"

http://zmianysolarne.pl/

Portret użytkownika achiles

A co się dzieje z

A co się dzieje z doniesieniami na naszym SŁONECZKU, przecież pali się obecnie, na połowie NASZEJ PLANETY, w IRANIE DZIŚ BYŁO 46, W KALIFORNII TEŻ, my też się spodziewamy i u nas i w całej EUROPIE REKORDÓW dotychczasowych wszystkich pomiarów, a o SŁOŃCU NIC I O TAMTEJSZYCH WYRZUTACH KORONALNYCH. Sorry, ale nie wierzę w jedyną przyczynę związaną z CHEMIKALJASAMI I TYM PODOBNYMI STEROWANIAMI POGODĄ, bo czegoś takiego, ponoć LUDZKOŚĆ, JESZCZE, NIE DOŚWIADCZAŁA w swej przeszłości, DOTĄD .
NO CHYBA, ŻE TO SĄ BOSKIE OSTRZEŻENIA, PRZED TYM, CO NAS ZA CHWILĘ CZEKA, NA NASZEJ PLANECIE ZWIĄZANE Z ROZPIERDUCHĄ, JAKĄ NAM SZATANY SZYKUJĄ ?!!! Ja tylko tak gdybam.

Strony

Skomentuj