Nad Polską szaleje cyklon Stefan są pierwsze zniszczenia

Kategorie: 

Źródło: twitter

Od samego rano nad Polską mamy bardzo wietrzną pogodę. Odpowiada za nią cyklon Stefan, którego skraj omiata nasz kraj. Huraganowy wiatr o prędkości dochodzącej do 100 km/h jest szczególnie dolegliwy na północy kraju.

 

Na skutek złej pogody linie lotnicze LOT odwołały poranny samolot z Warszawy do Szczecina. Cyklon ten nie jest aż tak niebezpieczny jak poprzedni, ale trudno nie zauważyć jego obecności, pogoda zmieniła się bowiem diametralnie. W niektórych miejscach w województwach kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim i łódzkim doszło do wielu przypadków zerwania linii wysokiego napięcia, które przeważnie były niszczone przez upadające drzewa.

 

Na Bałtyku trwa obecnie sztorm. Wiatr zrywa banery reklamowe i łamie drzewa. Strażacy byli zmuszeni do setek wyjazdów będących konsekwencją silnego wiatru. Obecnie sytuacja zaczyna się już stabilizować.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Cap

Wy chyba naprawdę nie wiecie

Wy chyba naprawdę nie wiecie co to takiego cyklon i z jaką prędkością wieją ich wiatry?
Kiedyś na takie ułady mówiono- zwykły niż baryczny. Teraz jak prędkości wiatru zbliżają się do 90km/h, media już dostają rozwolnienia i straszą cyklonami. Poczekajcie na układy w których powieje od 40m/s wzwyż. Wtedy będzie można mówić o prawdziwych cyklonach, a nie tylko o "rozpędzonych" niżach.

Ojcem mojego kolegi był, według niego, hydraulik Miecio, ale w rzeczywistości był nim listonosz Edzio, dziadek i pradziadek nieznani. Z pierwszą żoną, Celyną, miał mój kolega same kłopoty bo dawała na prawo i lewo.

Skomentuj