Nad Peru eksplodował meteor

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Nad Peru o godz. 01:00 UTC 16 kwietnia 2020 r. eksplodował meteor. American Meteorite Society (AMS) otrzymało dwie relacje od naocznych świadków z regionu Callao i Ica.

 

Według doniesień lokalnych mediów dziesiątki świadków w Limie i Ica opisali ognistą kulę jako turkusowy, rozpalony do czerwoności obiekt o świetlistym śladzie.

 

AMS dysponuje tylko jeden film o tym wydarzeniu, ale w projekcie EXOSS Citizen Science opublikowano wybrane zdjęcia wykonane różnymi kamerami bezpieczeństwa. Na jednym z filmów widoczna była eksplozja i fragmentacja wchodzącego w atmosferę meteoru. Raporty wizualne dowodzą, że obiekt rozpadł się i mógł spaść do morza.

 

„Właśnie zobaczyłem błysk światła spadający z nieba” - napisał jeden z mieszkańców w sieciach społecznościowych. Wywołało to falę komentarzy wśród lokalnych mieszkańców, którzy również byli świadkami tego wydarzenia.

 

„Obserwowaliśmy ten obiekt razem z rodzicami o 20:00. To było ogromne zielone światło z zielonym ogonem czerwono - pomarańczowym” – opowiada jeden ze świadków. „Nad Ica meteoryt był ogromny! Spadł w kierunku morza. Był bardzo duży i miał różne kolory” - relacjonuje inny obserwator.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

PILNE! Linkuj ciekawe artykuły znz u siebie na koncie społecznościowym. Zwiększaj zasięg. 

Portret użytkownika wzorowy

duzo tego ostatnio, a teraz w

duzo tego ostatnio, a teraz w najblizszych dniach gigant 1998or2 zblizy sie do Ziemi i przez ok 2 m-ce bedzie lecial prawie rownolegle.. ciekawe czy duzo smieci za soba ciagnie i ile nasza grawitacja nasciaga.. czyzby stad potrzeba zamkniecia oraz te nagle pochowanie sie elit pod pretekstem? no i ten motyw z hologramen a raczej "Hollygram" jak juz to ktos nazwal..

Skomentuj