Nad Morzem Bałtyckim wykryto zwiększone promieniowanie radioaktywne

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Jak informuje gazeta The Barents Observer, od początku czerwca notowano zwiększone poziomy radioaktywności. Wykryły ją stacje pomiarowe z Norwegii, Finlandii i Szwecji. Zasugerowano, że moze to być skutek awarii w którejś z rosyjskich elektrowni atomowych.

 

Najpierw, na początku czerwca, niedaleko granicy Norwegii z rosyjskim Półwyspem Kolskim, wykrytoizotop jodu-131. Potem jego obecność potwierdziły stacje ze Szwecji i Finlandii. W połowie czerwca czujniki zareagowały nie tylko na jod-131, ale też cez-134, cez-137, kobalt-60 i ruten-103. Naukowcy zauważyli, że poziomy radioaktywnosci nie stanowią żadnego zagrożenia dla ludzi.

 

Niderlandzki Narodowy Instytut Zdrowia i Środowiska zasugerował, że zaobserwowany wzrost promieniowania może być spowodowany uszkodzeniem ogniwa paliwowego w elektrowniach jądrowych gdzieś w zachodniej Rosji. Rosjanie z instytutu Rosenergoatom nie potwierdzają, że doszło do jakiegoś wypadku, ale też wprost tego nie zdementowali. Ogłoszono tylko, że nie odnotowano w czerwcu żadnych incydentów w elektrowniach atomowych w pobliżu, a łączna ilość wszystkich izotopów, które przedostawały się do powietrza nie przewyższała normy.

Mapa skażenia opublikowana przez organizację zajmującą się przestrzeganiem traktatu o nierozprzestrzenianiu broni jądrowej, wskazuje na to, że źródło skażenia z dużym prawdopodobieństwem pochodzi z północno-zachodniej Rosji. Jeśli nie ma związku z energetyką nuklearną Rosji to można założyć, że albo Rosjanie kłamią, albo to skażenie wywołała rosyjska armia.

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika euklides

Wali mnie czy jest to ruska

Wali mnie czy jest to ruska atomówka, szfetska czy pakistańska. Tylko dlaczego k....a podmiot odpowiedzialny nie wypłaci odszkodowania poszkodowanym? Pi...ne państwa - bandyckie instytucje zarządzane przez gangsterów.

Portret użytkownika Kwazar

To by ła Rosja Niderlandzki

To by ła Rosja Niderlandzki Narodowy Instytut Zdrowia i Środowiska zasugerował ???? Szanowni logicznie myślący, OSKARŻENIA nie mogą opierać się na SUGERACJI !!!! W przeciwnym razie ja sugeruję, że to wszystko, to jest z twojego i mojego pierda ! A co nie jak tak ! 

Portret użytkownika ARTUR

Nawet nie ma się o co spierać

Nawet nie ma się o co spierać , żadna  elektrownia jądrowa nie produkuje prądu gdyż jest to jedynie produkt odpadowy produkcji zbrojeniowej .Niemcy zamykają swoje atomówki gdyż nie będą wspierały na swój koszt amerykańskiego przemysłu zbrojeniowego więc ktoś musi przejąć dostawy i padło na Polskę .

Portret użytkownika wacek

Wystawienie się na silne i

Wystawienie się na silne i ciągłe promieniowanie mikrofalowe GSM LTE G5 itp powoduje zwiększone o 500% zużycie jodu w organizmie człowieka. Brak jodu robi z mózgu człowieka; dauna durnia czyli inwalidę umysłowego. Co widać szczególnie na przykładzie biednych polinowców! 30% z nich głosowało na Don Fekalio herbu Czajka...

Portret użytkownika inzynier magister

u nas też będą budować polską

u nas też będą budować polską fukuszimę !

Środowe spotkanie prezydentów Polski i Stanów Zjednoczonych przyniosło wiele wzajemnych, ogólnych pochwał i deklaracji współpracy w kluczowych dziedzinach bezpieczeństwa i gospodarki. Jednym z nielicznych konkretów była zapowiedź wspólnej budowy elektrowni atomowej na terenie naszego kraju.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Quark

Chyba za dużo Bekereli

Chyba za dużo Bekereli przyjąłeś bo ci się myli promieniowanie z pyłem promieniotwórczym .. Promieniowanie jonizujace to elektrony , protony i neutrony a te rozchodzą się we wszystkich kierunkach jednoczesnie tak jak światło zaś to co jest przenoszone z wiatrem - tak jak w tym przypadku - to pył pierwiastków promieniotwórczych i ich izotopów . Żeby mieć własne zdanie i go potem bronić , najpierw trzeba wiedzieć o czym się mówi.

Portret użytkownika Kmieć bez loginu

Masz, łap, komunistyczny

Masz, łap, komunistyczny demokratyczny naplecie. O ile w ogóle jesteś w stanie zrozumieć tę grafikę.
Podpowiem: to obraz ukazujący kierunki wiatrów wiejących nad północną Europą.
Więją tak prawie cały czerwiec, z kilkoma dniami wyjątków.

https://zapodaj.net/images/41a11caaf1119.png

Mów mi jeszcze parchu, że z uszkodzonej demokratycznej atomówki promieniowanie nie może rozchodzić się promieniście, tak jak to jest na grafice artykułu.
Z waszych demokratycznych tylko tak się rozchodzi. Powiem więcej, z waszych rozchodzi się gwiaździście, w sześć stron świata...
Na wzór waszej gwiazdy...

Portret użytkownika Rafał Reperowski

O proszę, znowu onuca się

O proszę, znowu onuca się zameldowała, nawet 20 minusów zrobili. Po minusach was onuce poznać, bo zawsze w ciągu godziny jest wysyp i tak jest na każdym forum. Wy tylko kłamać potraficie jak 2 late też zapieraliście się, że nieprawda. A potem wyszło skażenie rutenem 106 z zakładów Majak w Oziersku. A wyszło bo produkowaliśie cer-144 do włoskiego Gran Sasso National Laboratory, którzy potwierdzili co u was zamówili.Ale nie dostarczyliście bo poleciało w atmosferę. Sasza kłam dalej, tyle potraficie. O Czarnobylu nie wspomnę jak klamaliście

Portret użytkownika Kmieć bez loginu

Ale czego szukasz gówna w

Ale czego szukasz gówna w dupie, obcięty naplecie?
To wasza talmudyczna taktyka. Ja ci koczowniku dałem mapę wiejących wiatrów, które pokazują, że wzrost promieniowania jest możliwy z powodu demokratycznej (aż komunistycznej!) szwedzkiej atomówki, a ty mi zaraz wjedziesz talmudycznie do rozbiorów, o których nota bene też gówno wiesz, znaczy tyle ile ci twoi rabini do pustego łba wtłoczyli. 

Zresztą, ja wiem, że demokratyczne atomówki na murykańskim koszernym paliwie nuklearnym z Westinghouse nie mają prawa mieć awarii. Nie po to rabin święcił świętym demokratycznym mammonem, nie? Parchu?
A nawet jak by miały, to demokratyczne wolne (od odpowiedzialności karnej) media i tak udowodnią, że to wina Rosji, szczególnie putinowskiej.
Co innego gdyby tam rządził demokratyczny Jelcyn. Wtedy zarówno Rosja jak i ruskie atomówki byłyby w pełni cymes, demokratyczne. Prawda? Parchu?
(ty nie wiesz, co znaczy pojęcie "prawda", to co ja głupi pytam, talmudycznego parcha...)

Strony

Skomentuj