Nad miastem Bangalore w południowych Indiach pojawia się oszałamiająca aureola słoneczna

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Oszałamiające zjawisko zaobserwowano na niebie nad Bangalore. Doszło do niego w poniedziałek, kiedy nagle tęcza utworzyła aureolę wokół Słońca. Miejscowi obserwowali i fotografowali to zjawisko atmosferyczne znane jako halo słoneczne.

Zjawisko trwało niezwykle długo bo ponad godzinę, a według lokalnych mieszkańców nigdy wcześniej czegoś takiego nie widzieli. Pojawienie się halo słonecznego często towarzyszy obecności na niebie chmur typu Cirrus, znajdujących się na wysokości od 5-10 km, w górnych partiach troposfery.

 

Halo słoneczne pojawia się wokół tarczy słonecznej, gdy drobne kryształki lodu w atmosferze załamuje światło słoneczne. Halo jest zazwyczaj związane z obecnością chmur typu cirrus znajdujących się w górnej troposferze na wysokościach od 5 do 10 km. 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika wojo

Nikt nigdy nie przekroczył

Nikt nigdy nie przekroczył firmamentu - jesteś oszukiwany - nie ma czegoś takiego jak "przestrzeń"...

Nie ma czegoś takiego jak „obcy”; całe oszustwo „obcych” i „innych planet” jest wykorzystywane do oczerniania i banalizowania stworzenia Pana Jezusa Chrystusa.

Gdybyś mógł przejść przez firmament (co nie jest możliwe), powitałby cię ogromny zbiornik wodny zamiast próżni wyobrażonej „przestrzeni” – dlatego niebo jest niebieskie – patrzysz na ocean na niebie; tak jak oceany Ziemi są ciemne w nocy i niebieskie w ciągu dnia, tak ocean poza firmamentem jest ciemny w nocy i niebieski w ciągu dnia.

Jeśli nie wierzysz Biblii, *MUSISZ* UDAĆ SIĘ DO PIEKŁA...

Przestań grzeszyć - pokutuj i odrodź się na nowo, zanim będzie za późno.

Portret użytkownika Hanka c

i czym tu się podniecać?

i czym tu się podniecać? Widziałam w Polsce conajmniej kilka razy w ciągu ostatnich kilku lat. W różnych kolorach od tęczy i błękitu po ciemno szare z granatową obwódką. Widocznie jest więcej obserwatorów. 

Strony

Skomentuj