Kategorie:
Oszałamiające zjawisko zaobserwowano na niebie nad Bangalore. Doszło do niego w poniedziałek, kiedy nagle tęcza utworzyła aureolę wokół Słońca. Miejscowi obserwowali i fotografowali to zjawisko atmosferyczne znane jako halo słoneczne.
Zjawisko trwało niezwykle długo bo ponad godzinę, a według lokalnych mieszkańców nigdy wcześniej czegoś takiego nie widzieli. Pojawienie się halo słonecznego często towarzyszy obecności na niebie chmur typu Cirrus, znajdujących się na wysokości od 5-10 km, w górnych partiach troposfery.
Halo słoneczne pojawia się wokół tarczy słonecznej, gdy drobne kryształki lodu w atmosferze załamuje światło słoneczne. Halo jest zazwyczaj związane z obecnością chmur typu cirrus znajdujących się w górnej troposferze na wysokościach od 5 do 10 km.
Ocena:
Opublikował:
admin
Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze @lecterro |
Komentarze
Skomentuj