Nad Malezją eksplodował duży meteor

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Naukowcy ustalili, że tajemnicza eksplozja, którą w niedzielę 31 stycznia słyszało wielu mieszkańców Malezji, była spowodowana wybuchem meteoru w górnych wartswach atmosfery.

 

Do zdarzenia doszło w stanie Sarawak, który znajduje się na północno-zachodnim wybrzeżu Kalimantanu, obmywany przez Morze Południowochińskie. Wnętrze regionu porastają gęste lasy tropikalne.

 

Towarzystwo Astronomiczne Brunei Darussalam (PABD) stwierdziło, że otrzymało liczne raporty od Brunejczyków, którzy również słyszeli tajemniczą głośną eksplozję. Następnie PABD wydała zawiadomienie, w którym szukała relacji naocznych świadków tego zjawiska, które, jak się uważa, miało miejsce około godziny 11:00 czasu lokalnego.

Bruneczycy wysłali swoje raporty do PABD i poinformowali, że widzieli kulę ognia pędzącą po niebie przed wybuchem, a po niej smugę dymu. Wcześniej władze Brunei twierdziły, że nie otrzymały zgłoszeń o żadnych incydentach, które mogłyby spowodować eksplozję.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Skomentuj