Nad Islandią pojawiła się zorza polarna w kształcie Feniksa, starożytnego symbolu odrodzenia

Kategorie: 

Źródło: Internet

Na islandzkim niebie pojawiła się niezwykła zorza polarna. Światła północy stworzyły na niebie zarys Feniksa. Artysta Hallgrimur P. Helgason uwiecznił na zdjęciu zorzę polarną nad Islandią. Kształt, jaki przybrała, przypominał wzlatującego do nieba mitycznego Feniksa. Zdjęcia zostały zrobione niedaleko miejscowości Kaldarsel.

 

Zorza polarna przybiera głównie barwy zielone i żółte. Jednak tamtej nocy – w lutym 2016 - zabłysła również na czerwono i niebiesko. Oznacza to, że zorza była wyjątkowo silna. Zorza polarna powstaje na skutek rozbłysków słonecznych. Cząsteczki wyrzucone ze słońca, wpadają w ziemską atmosferę, powodując burzę geomagnetyczną. W roku 2012 wystąpiło podobne zjawisko w Norwegii – podczas silnej burzy magnetycznej zorza przybrała kształt przypominający orła:

Legenda

Feniks to ognisty ptak z mitów greckich, egipskich i arabskich, uznawany za symbol Słońca oraz wiecznego odradzania się życia, reprezentował sobą mistyczne tajemnice. Przepiękny ptak o złoto - purpurowym upierzeniu, który swoim wyglądem przypominał ogień jest potężnym symbolem transformacji. Egipcjanie znali go jako Benu, znajdujemy o nim informacje w egipskiej "Księdze Umarłych". Po długim okresie przebywania w powietrzu przylatywał do Heliopolis w Egipcie, gdzie spalał się w popiół na świętym ołtarzu. Już następnego dnia odradzał się z popiołów od nowa, a trzeciego już zupełnie był dorosły, pozdrawiał kapłanów i odlatywał na następne 500 lat. Był dla Egipcjan symbolem nieśmiertelności. W nowożytnej historii Grecji Feniks symbolizuje wyzwolenie się spod jarzma tureckiej niewoli - ich zdaniem odrodzili się niczym Feniks z popiołów  po prawie 500 latach wielkiego ucisku. Feniks według Celtów symbolizuje Chrystusa - zmartwychwstanie i życie po śmierci.

 

Wśród wielu wykonanych zdjęć zorzy polarnej w 2016 roku można dostrzec inne ciekawe formy, np. kształt przypominający postać człowieka, który unosi rękę w geście zwycięstwa:

Zdjęcia te są dostępne w wysokiej rozdzielczości:

http://apod.nasa.gov/apod/image/1201/eagleaurora_jorgensen_900.jpg

http://i.huffpost.com/gadgets/slideshows/479512/slide_479512_6558492_free.jpg

http://img.thesun.co.uk/aidemitlum/archive/02706/02_23230627_5c4eed_2706002a.jpg

 

 

 

Źródła:

http://www.dailymail.co.uk/news/article-3459998/The-phoenix-rises-Northern-Lights-form-legendary-bird-Iceland.html

http://www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-2091117/The-midnight-phoenix-rises-Biggest-solar-storms-seven-years-create-spectacular-northern-lights.html

http://www.vismaya-maitreya.pl/kundalini_jak_feniks_z_popiolow_cz13.html

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: Preston
Portret użytkownika Preston

Komentarze

Portret użytkownika Popiół z feniksa

Ktoś wam wyłupał oczy albo

Ktoś wam wyłupał oczy albo odebrał rozum , dlatego nie widzicie ,iż wyraźnie jest zaznaczone na lewym skrzydle feniksa  , że jest ono protezą . To bardzo odległa i nie znana ludziom tajemnica wieczności.

Portret użytkownika marian niechciechuj

Tak,to niewątpliwie znak

Tak,to niewątpliwie znak specjalnie dla naszego kraju.Kaczka płci męskiej wzbijająca się do triumfalnego lotu.Prawie orzeł.Należy zwrócić uwagę na symbolicznie zwrócony w stronę największego wroga,drapieżny płaski kaczy dziób.Zaś na ostatnim zdjęciu prawdopodobnie przywódca wrogiego kraju,grożacy ręką,z okrzykiem(w domyśle dla małostkowych) Nu zajec:pogadzi!

Portret użytkownika kapitan ameryka

 danielov jest tle

 danielov jest tle rtuszowanych fotografji ,ksiezyca ,marsa  ze szkoda gadac ,a powiedz zastanawiałes sie kiedys czy jest cos takiego co pozwoliodwrocić obraz zmanipulowanej fotografji? JEST ale juz sa pewne ograniczenia . odpowiedni ludzie nigdy niepozwola na to by trafilo cos takiego do zwyklych smiertelnikow ,do nas trafiaja bezwartosciowe technoligie wojskowe jak obracanie obrazu rozpoznawanie głosu,mozliwosci sieci koputerowych zeby mogly smigac 24 7 dni w tygodniu,nadajniki naprowadzania rakiet w kamerach,holograficzny stół wyswietlacz.    zacznijmy od tego, że obecna metoda sprawdzi się tylko przy plikach jpeg i png a czym polega.wyobraźmy sobie fotografa. robi zdjęcie aparat zapisuje je w formacie jpeg, wyszło dobre, ale nie takie oświetlenie jakby chciał nie takie kolory. zgrywa więc zdjęcie na komputer, otwiera więc program, powiedzmy fotoszop, dokonuje "retuszu" - poprawienia zdjęcia. zapisuje plik wysyła na konkurs.w momencie zapisania obrazu już przez aparat dokonywana jest kompresja obrazu wykonanego przez aparat do formatu jpeg. Zdjęcie zostaje zapisane w postaci ciągu dużej ilości znaków. i to jest oryginał, błąd wynosi zero. w momencie dokonania przeróbki tego zdjęcia i ponownego zapisania pojawia się pewien błąd wynikający z tego, iż jest różnica w ciągu znaków między oryginałem a przerobionym zdjęciem. Ten błąd pozostaje w kodzie. Im większe zmiany są dokonane, tym większy błąd. I ten błąd można odczytać
tu stronkahttp://fotoforensics.com/analysis.php

wgraj podejrzane zdjęcie.
Im więcej jasnych kropek tym bardziej zdjęcie było retuszowane. lokalizacja kropek oznacza retuszowane miejsca.
 
zdjęcie zrobione przeze mnie w restauracji moim telefonem, nieretuszowane:
 
 jego analiza
 
 teraz zdjęcie z konkursu fotograficznego
 
 jego analiza przypadek, że tak piękne zdjęcie okazuje się być retuszowanym?
sprawdzałem na wielu wielu zdjęciach, wybierając różną jasność i inne parametry samych zdjęć sam nawet retuszowałem i sprawdzałem. skrypt ani razu się nie pomylił.a teraz jeszcze na zakończenie dawka teorii .zrobimy zdjęcie utworzymy w ten sposób plik x. retuszujemy go i zapisujemy pod nową nazwą. to nadal plik X. wgrywamy zdjęcie do sieci  to nadal plik X. dlaczego? ponieważ tworzone są tylko nowe kopie pliku, ale jego kod - a co za tym idzie ww. błąd - pozostaje bez zmian oszukać to można np. otwierając zdjęcie w czymkolwiek i wykonując zrzut ekranu, a następnie wycinając samo zdjęcie. wtedy jest tworzone zupełnie nowe zdjęcienie jest powielany błąd i niemożliwe jest sprawdzanie zdjęcia tą metodą.

+ Jesteś naszym bogiem  - Jesteś naszym idolem

(Ban - Cosiek)

Portret użytkownika  megi

Właśnie dziś natknęłam się na

Właśnie dziś natknęłam się na filmik w którym była mowa o projekcie Blue Beam. Taki jeden gadał, że będą na niebie pojawiały się projekcje świętych na przykład po to żeby ostatecznie przejąć kontrolę nad ludźmi. To był film sprzed kilku lat, a ostatnio trochę często widuje się coś na niebie, pięść Boga i takie tam. Ponoć  w latach 60-tych pod koniec gdzieś w Afryce chyba ukazała się matka Boska i to ponoć był test tej projekcji. Już sama nie mam pewności czy to ja głupieję czy może to wszystko jest prawdą?! A kiedyś świat był taki prosty i piękny i nieskąplikowany, a ja taka beztroska i naiwna... heh

Portret użytkownika Wojox

Testy Blue Beam. Dodam iż

Testy Blue Beam.
Dodam iż dziś na Preston jedna wielka mleczna kipiel na niebie.
A w tej kipieli pływały białe obłoki oraz smugi które się rozlewały.
Już nawet fotek mi się nie chce robić.
Ale przejżystość powietrza była beznadziejna.
No i mulą dalej...

Trzy etapy poznawania prawdy: najpierw wyśmiewana, później zaprzeczana a na końcu oczywista. Arthur Schopenhauer

Portret użytkownika Karen

Dokładnie tak. To jest

Dokładnie tak. To jest symbolika Archontów. David Icke w swojej oststniej książce "Iluzja percepcji" dokładnie opisuje ich symbolikę włącznie z feniksem. Str.338 "(...) Oni nie przyjdą po was z zakrzywionymi zębami aby ssać waszą krew. Ich pożywieniem jest lęk. Mogą go absorbować i ujawnić w postaci namacalnej rzeczy. Kluczem do zrozumienia tego jest stan wibracji. Poprzez dany stan wibracji mogą manifestować jakąś formę utworzoną jakby z niczego. To wygląda jak projekcja holograficzna. Jesteśmy wszyscy wibracją minerałów i wody. Wszystko jest iluzją, w której żyjemy. W tym właśnie tkwi tajemnica. Kiedy monarchia upadnie (reptylianie) to jeszcze nie bedzie koniec tego wszystkiego. Oni będą przejawiać się w innej rormie. Gady nigdy dotąd nie zostały ujarzmione, chociaż czas ten już się zbliża, ponieważ siła ludzkiego ducha powraca(...).

Strony

Skomentuj