Nad indonezyjskim wulkanem Sinabung wisiały chmury wyglądające jak UFO

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Nad wulkanem Sinabung, który znajduje się w środkowej części indonezyjskiej wyspy Jawa, zaobserwowano chmury soczewkowe przypominające kształtem latające spodki. Jak mówią naoczni świadkowie, "UFO" pojawiały się zarówno 3 jak i 4 stycznia br. W zeszły piątek były widoczne tylko przez chwilę, a potem gęsta mgła pokryła całą górę.

 

Chmury soczewkowe są dość rzadkim zjawiskiem naturalnym. Tworzą się na grzbietach fal powietrznych lub między dwiema warstwami powietrza. Charakterystyczną cechą tych chmur jest to, że się nie poruszają, bez względu na to, jak silny wieje wiatr.

Strumień powietrza, latający nad powierzchnią ziemi, przepływa wokół przeszkód i powstają fale powietrzne. Chmury zwykle wiszą po zawietrznej stronie pasm górskich, za grzbietami i pojedynczymi szczytami na wysokości od 2 do 15 kilometrów. W przepływach fal ciągły proces kondensacji pary wodnej zachodzi, gdy punkt osadzania rosy i parowanie są osiągane podczas ruchu powietrza w dół.

 

Dlatego soczewkowe chmury nie zmieniają swojej pozycji w przestrzeni, ale stoją na niebie jak przyklejone. Pojawienie się soczewkowych chmur wskazuje, że atmosfera zawiera silne poziome prądy powietrza, które tworzą fale ponad przeszkodami górskimi, a także, że powietrze ma dość wysoką zawartość wilgoci. Jest to zwykle związane z podejściem frontu atmosferycznego lub energicznym transportem powietrza z odległych obszarów.

 

Ocena: 

Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Kmieć

W 2015 roku w lipcu byłem na

W 2015 roku w lipcu byłem na urlopie gdzieś w centralnej III RyPy.
Łaziłem po łakach i lasach pewnego dnia, gdy nagle zobaczyłem na niebie chmurę w postaci atomowego grzyba. Dokładnie takiego jakie można zobaczyć na filmach z testów broni nuklearnej z lat 50-60 XX wieku.
Złapałem za aparat i zrobiłem kilka zdjęć. Ponieważ to był to tylko cyfrowy "compact" to jakość nie jest "powalająca" szczególnie, że przybliżenie (ang. "zoom") było tylko cyfrowe, a i matryca taka sobie.
Mam te zdjęcia do dziś.
Dwoma podzielę się z Czytelnikami "ZnZ":

Darmowy hosting zdjęć i obrazków
Darmowy hosting zdjęć i obrazków

Tu linki do zdjęć w pełnym rozmiarze:
https://zapodaj.net/images/70779fbf7fc25.jpg
https://zapodaj.net/images/3b1bbf008b7a6.jpg

P.S. Dodam, że wówczas naprawdę przeraziłem się, że ktoś użył bomby atomowej.
Był to czas, gdy na UPAdlinie działo się mocno, i wtedy nie było wiadomo, do czego mogą posunąć się demokraci, żeby Rosja była jeszcze bliżej pokojowych baz NATO (North Atlantic Terrorist Organization).
I zdjęcia te naprawdę nie oddają tego, co wówczas na niebie widziałem na własne oczy. Ta chmura naprawdę wyglądała jak "grzyb atomowy".

 

 

"Wybiórczość empatii dyskwalifikuje moralnie."
Internauta Oscar

Portret użytkownika Kmieć

Minusy za autentyczne zdjęcia

Minusy za autentyczne zdjęcia, zrobione własnoręcznie za pomocą posiadanego kiepskiego (to fakt, bo wtedy w 2015 miał już blisko 10 lat) aparatu fotograficznego??? 

Nie pojmuję...
Rozumiem, że można nie pałać miłością do autora wpisu, ale w takim przypadku po prostu nie daje się "plusa".
Ale żeby minusować za zdjęcia?
Szajba jakaś.

 

 

 

"Wybiórczość empatii dyskwalifikuje moralnie."
Internauta Oscar

Portret użytkownika Arya

Za krótko masz tu konto, by

Za krótko masz tu konto, by wiedzieć, że czasem za napisanie neutralnego posta dostaniesz mnóstwo minusów. Zresztą zobaczymy, ile ja dostanę minusów za ten post, który sam w sobie też jest neutralny. 

Wszyscy zmierzamy w tym samym kierunku-z powrotem do Źródła.

Portret użytkownika inzynier magister

UFO istnieje ale czy za tą

UFO istnieje ale czy za tą chmurą faktycznie jest pojazd obcych to byśmy musieli mieć radar i prześwietlić chmurę ! obcy są i prowadzą na ludzkości działania które zamienią nas w cywilizację ufonautyczną traką jaką są oni, czyli istot genetycznie modyfikowanych ! Jeżeli nie obronimy chrześcijaństwa i nie będziemy czystymi genetycznie to zamienimy się w potworaków ! Tylko moc Jezusa Chryustusa i Ducha Świętego może uratować ludzkość przed inwazją obcych, którzy tworzą hybrydy !

Jak pokonać UFO imieniem Jezus? - Egzorcysta, nr 1 (41) 2016

https://www.youtube.com/watch?v=RRcGUO0mU20

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika MiamiVibe

Jak niby chrześcijaństwo ma

Jak niby chrześcijaństwo ma pokonać UFO ? Biggrin No chyba, że poumierają ze śmiechu patrząc na armię robotniczo - chłopską z drewnianymi krzyżami i różańcami, elitarnych rycerzy jezusa cytrusa 60+ w czerwonych płaszczach czy obronę, nie do pokonania w postaci różańca na granicach Biggrin Lol Sam se broń to koczownicze chrześcijaństwo, ja powiem tak: jeśli UFO spotka się ze mną, wytłumaczy swoje zamiary i nie będzie wykazywało do mnie odrazy czy pogardy, to jestem w stanie z nimi porozmawiać i ustalić jakieś porozumienie, bo to świadczy o inteligencji i kulturze, a nie rzucać się z grabiami jak jakiś pojeb.

Portret użytkownika bernardmatuszko

Śmieszą mnie takie

Śmieszą mnie takie zakompleksione osóbki, które nade wszystko próbują na siłę pokazać odrazę do ww religii przeinaczajac nazwy(zapewne jesteś byłym katolikiem, ktory poczul wielki zawod do tej religii albo dostales oswiecenia slusznego (badz nie -to juz kwestia sporna, kazdy wierzy w co chce), ze to bajka dla dzieci do manipulowania "masą", lecz robisz to teraz z pozycji elitaryzmu (czyt. wlasnych kompleksow), rzucając bydłu (czytelnikom) ochłapy twojego nieskalanego umysłu i .Fajnie, ze wspomniales o inteligencji i kulturze..Widocznie w swoim domniemaniu "wysublimowales" sobie, że to ty prezentujesz prometejskie standardy kultury.

Portret użytkownika Wiktoria123

Obce cywilizacje

Obce cywilizacje pozaziemnskie istnieją i nie mają wobec nas żadnych złych planów. Ich technologia przewyższa naszą o miliony lat i jeżeli chcieliby nam zaszkodzić to zrobiliby to już dawno. Oni się nam jedynie przyglądają, ale nie ingerują w nasze życie. Sianie negatywnej propagandy o UFO zapoczątkowały USA, gdyż mają w tym swój cel. Chcą wystraszyć ludzi obcymi cywilizacjami, przedstawić je w negatywnym świetle aby móc z nimi "walczyć" w celu "ochrony" Ziemii. A tak naprawdę chcą mieć pretekst do podboju kosmosu i eksploatacji pozaziemskich cennych surowców. 

Portret użytkownika Kmieć

Magister Insztalator.

Magister Insztalator.

Jak już wyliczasz składniki Trujcy Śniętej, to rób to konsekwentnie. O najważniejszym elemencie zapomniałeś: gdzie demon pustynny jahve zawsze dziewica?

I jak to tam było? Jak funkcjonariusze Krk to zwykli mawiać talmudycznie?

"Chytrus (jam jest posłany tylko po zagubione owce Israhella) współistotny łojcu - tatełe"?

No bo farosze chyba nie mają na myśli biednego rogacza Josepha, męża zawsze panienki-dziewicy żydowskiej Miriam, zwanego OBLUBIEŃCEM (cokolwiek to znaczy...)

Idź precz, Insztalator. Won do swojej ziemi świętej, nad Jordan! Tam wzywaj pomiłowania u swoich pustynnych bałwanów!
Od 40 lat takie kreatury jak ty wzywają talmudycznego "miłosierdzia" u obrzezanych pustynnych stworów i leżą krzyżem w betlejemkach, zamiast - ku..a - do roboty się wziąć.

 

 

"Wybiórczość empatii dyskwalifikuje moralnie."
Internauta Oscar

Skomentuj