Nad Indiami i Wielką Brytanią zaobserwowano przelot wyjątkowo jasnych, zielonych meteorów

Kategorie: 

Źródło: Twitter

Wczoraj mieszkańcy Indii i WIelkiej Brytanii, byli świadkami przelotu podobnego ciała niebieskiego. Kula ognia pojawiła się nagle na nocnym niebie nad Indiami, gdzie była widziana przez wiele osób. 

 

Jasny meteor płonął w atmosferze świecąc na jasnozielony kolor czym wzbudził zainteresowanie ludzi. Nie słyszano gromu dźwiękowego i nie ma podejrzenia, że gdziekolwiek spadły fragmenty tego obiektu. 

Źródło: Twitter

Podobną obserwację dokonano w okolicach Exeter w Wielkiej Brytanii. Udało się to dzięki kamerze śledzącej spadające meteory, umieszczonej przez obserwatorium w Exeter. Ustalono, że zielony blask na na nocnym niebie nad Anglią, trwał około 7 sekund i zdaniem astronomów był tak jasny, że dało się go z łatwością zaobserwować gołym okiem. 

Kolor spadającej kuli ognistej, podczas spalania w atmosferze, zależy od jego składu chemicznego. Zielone światło może wskazywać na obecność miedzi albo jej tlenków. Niebieski kolor powoduje obecność magnezu, a czerwony zawartość tlenu i wodoru. 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (4 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro

loading...


Skomentuj