Nad Hiszpanią widziano trzy jasne meteory w ciągu 24 godzin

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Tegoroczny rój meteorów zwanych Leonidami, obfituje w przeloty jasnych obiektów obserwowanych niemal na całym świecie. Szczególnie dużo meteorów widziano w ostatnich dniach nad Hiszpanią, gdzie w ciągu ostatnich kilku dni zaobserwowano aż cztery jasne obiekty z tego trzy jednego dnia.

Trzy jasne meteory przeleciały nad Hiszpanią 21 listopada. Najjaśniejszy z nich został zauważony około 2:32 czasu lokalnego. Była to kosmiczna skała, a właściwie meteoroid, będący pozostałością komety Encke. Obiekt uderzył w atmosferę z prędkością około 101 tysięcy km/h. Zaczęła się na wysokości około 105 km nad prowincją Jaén (Andaluzja) i zakończyła na wysokości około 52 km.

 

Wcześniej dwa inne meteory były obserwowane odpowiednio o 1:47 i 2:21 czasu lokalnego. Zdarzenia te zostały zarejestrowane w ramach projektu SMART, który jest realizowany przez Southwest Europe Meteor Network (SWEMN). Meteory te zostały zaobserwowane przez stacje meteorologiczne zlokalizowane w Sewilli, La Sagra (Granada), La Jita (Toledo), Sierra Nevada (Granada) i Calar Alto.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Proton

co raz więcej tych zjawisk,

co raz więcej tych zjawisk, jaja by były jakby były to lądowania obcych statków kosmicznych i zbieranie sił do rozpoczęcia ostatecznej inwazji, a teraz przyziemnie i na poważnie interesujące i dziwne zjawisko.

 

Ps* ogólnie zabawne jest to, że po mojej wypowiedzi na temat prawdopodobieństwa istnienia boga, ludzie zabierają plusy a dają minusy 

Portret użytkownika Proton

Z całym szacunkiem, ale

Z całym szacunkiem, ale bliżej jest mi uwierzyć w to, że rozpoczyna się inwazja kosmitów, niż że to coś w co wierzy większość gdzieś istnieje (nie chciałem nikogo urazić, jest to tylko moje zdanie)

*PS to nie ja Ci dałem minusa, szanuję Twój pogląd, ale trudno jest mi w to uwierzyć a co najważniejsze zrozumieć. 

Skomentuj