Nad Hiszpanią przeleciał spory meteor

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

W niedzielę hiszpańskie służby ratunkowe nękane były telefonami od mieszkańców i turystów, którzy twierdzili, że byli świadkami, jak do Ziemi zbliża się płonące UFO.

 

Około godziny 06:55 mieszkańcy i goście miasta San Antonio de Calonge, znajdującego się w północno - wschodniej Katalonii, ujrzeli niesamowity spektakl. Na niebie pojawiły się świecące kule, które szybko spadały na Ziemię.

Pojawienie się dziwnych kul zarejestrowały kamery meteorologiczne, zainstalowane w  miejscowości Blanes w Katalonii. Niezidentyfikowany obiekt przeleciał prawdopodobnie nad co najmniej ośmioma regionami w Hiszpanii.


Świecąca kula przeraziła Hiszpanów i turystów – świadków zdarzenia. Do służb ratowniczych dzwonili ludzie z regionu Castilla - La Mancha, Walencja, Andaluzja i Extremadura. Tysiące przestraszonych osób z podnieceniem opowiadało o rozświetlonej kuli ognia na niebie, która pozostawiła jasny ślad.

 

Meteorytowi przypisano kod identyfikacyjny SPMN070914.

„Wierzymy, że meteor przeleciał nad kilkoma miastami i regionami, w tym Aragonią, ale nie było go widać od razu z powodu ciężkiego zachmurzenia” - powiedział dziennikarzom Jose Maria Trigo, hiszpański astrofizyk. „Obecnie musimy dowiedzieć się, gdzie on upadł. Biorąc pod uwagę rozmiar obiektu, jego upadek nie mógł przejść niezauważony. Teraz powstaje pytanie, gdzie to spadło".

 

 


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Skomentuj