Nad Europę Wschodnią nadciąga arktyczny cyklon a wraz z nim nagłe ochłodzenie

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

W najbliższych dniach mieszkańcy Europy Wschodniej doświadczą znaczącego ochłodzenia. Temperatury spadną o około 10 stopni Celsjusza. Tak zwane "babie lato" może się skończyć lada moment.

Według prognoz, od 16 do 21 września, w krajach Europy Wschodniej nagle spadną temperatury na skutek wtłoczenia dużych mas arktycznego powietrza za co będzie odpowiadał zbliżający się do nas cyklon. 

 

Przewiduje się, że średnie dzienne temperatury będą oscylowały między 12 a 16 stopni a nocami gdzieniegdzie mogą spaść w okolice zera. Najbliższe dni w naszej części Europy mogą być chłodniejsze niż w południowej Grenlandii. 

Za to Europa Zachodnia, w tym samym czasie będzie pod wpływem subtropikalnych mas powietrza. Jest to pewną pociechą , bo meteorolodzy nie spodziewają się długotrwałego blokowania chłodnego cyklonu, co oznacza, że po 21 września ciepło z zachodu kontynentu, ze względu na zachodni wiatr, przesunie się na wschód i będzie wypychać zimne masy arktycznego powietrza, z powrotem na północ. 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

Żeby przeżyć jeszcze nie

Żeby przeżyć jeszcze nie jeden taki cyklon i inną anomalię to muszę się przystosować.Dopóki jest co jeść i pić w sklepie to spokojnie.Ogień sam sobie rozpalę zapałkami.Dopiero jak TEGO zabraknie.... to nie wiem co dalej? Może za bochenek chleba i wodę zabiorę twoje wypasione auto i jednorazowo kobietę co mi sie spodobała, bo życie w takich okolicznościach to nie ......niejebajka.

Skomentuj