Nad chińskim miastem Yueyang pojawiła się fatamorgana w postaci wieżowców

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

W ostatnich latach coraz częściej nad terytorium Chin pojawiają się miraże na niebie. Zazwyczaj są one bardzo wyraźne i trwałe. Od kilku dni w sieci publikowanych jest wiele nowych zdjęć, dokumentujących takie zjawisko.

 

 

Dziwny widok pojawił się nad miastem Yueyang 15 stycznia br., obejmując dwie chmury. Początkowo kontury nie były wyraziste i przypominały bajkowy zamek. Potem przeistoczyły się w jasną strukturę niczym miasto, albo kilka wieżowców, stojących obok siebie.

 

Często występujące miraże nad Chinami związane są z katastrofalnymi zmianami w powietrzu na terenie całego kraju z powodu ciągłych emisji tworzących smog, który przyjmuje formę obiektywu dla działania promieni słonecznych.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (5 votes)Komentarze

Portret użytkownika syriues

ogolnie rzecz biorac to

ogolnie rzecz biorac to artykul jest jakis od rzeczy.

Co to za zmiana na ziemi?

Ludzie dobrze wiedza,ze juz dawno powinni byc o krok do przodu i zdac sobie sprawe,ze nie trzeba nam samochodow ani czajnikow do gotowania. to juz wyzsza inzynieria , ktora jest ograniczona przez ludzki czynnik.Czyli cos co ludziom zawsze zle wychodzi

I dlatego mamy smog np

------------------------

Wszystkie konwenanse, savoir-vivre i nonszalancki bon ton służą do sterowania społeczeństwem, by biło się o pozycje generowane przez najwyższe warstwy. To tylko potyczki o ładną obrożę i łańcuch.

Portret użytkownika Olaf

Wszystko co tajemnicze i nie

Wszystko co tajemnicze i nie z tej ziemi, nie z tego świata, nakrecone jest w rozdzielczości 320x240...brawo. I to jeszcze w Chinach, gdzie krodzione technologie leżą tonami na ulicy...za to wszystkie fake są w rozdzieczościach HD i 4K. W takich to rozdzielczościach zobaczymy lądujące UFO, lub Mirmidona...he,he...

Skomentuj