Nad chińskim miastem Yueyang pojawiła się fatamorgana w postaci wieżowców

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

W ostatnich latach coraz częściej nad terytorium Chin pojawiają się miraże na niebie. Zazwyczaj są one bardzo wyraźne i trwałe. Od kilku dni w sieci publikowanych jest wiele nowych zdjęć, dokumentujących takie zjawisko.

 

 

Dziwny widok pojawił się nad miastem Yueyang 15 stycznia br., obejmując dwie chmury. Początkowo kontury nie były wyraziste i przypominały bajkowy zamek. Potem przeistoczyły się w jasną strukturę niczym miasto, albo kilka wieżowców, stojących obok siebie.

 

Często występujące miraże nad Chinami związane są z katastrofalnymi zmianami w powietrzu na terenie całego kraju z powodu ciągłych emisji tworzących smog, który przyjmuje formę obiektywu dla działania promieni słonecznych.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (5 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika syriues

ogolnie rzecz biorac to

ogolnie rzecz biorac to artykul jest jakis od rzeczy.

Co to za zmiana na ziemi?

Ludzie dobrze wiedza,ze juz dawno powinni byc o krok do przodu i zdac sobie sprawe,ze nie trzeba nam samochodow ani czajnikow do gotowania. to juz wyzsza inzynieria , ktora jest ograniczona przez ludzki czynnik.Czyli cos co ludziom zawsze zle wychodzi

I dlatego mamy smog np

Strony

Skomentuj