Nad Bałtykiem doszło do groźnego zbliżenia rosyjskiego i szwedzkiego samolotu

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

KIlka dni temu, 19 lutego, rosyjski samolot Su-27 dokonał niebezpiecznego zbliżenia do szwedzkiego samolotu rozpoznawczego. Rosyjski wojskowy samolot przeleciał niecałe 20 metrów od szwedzkiego samolotu rozpoznawczego.

 

Szwedzkie MSZ poinformował, że w związku z wydarzeniem nad Bałtykiem wezwano ambasadora Rosji.

„Ministerstwo Spraw Zagranicznych traktuje incydent z całą powagą. Rosyjski pilot zachowywał się nieodpowiedzialnie i nieprofesjonalnie, naruszając bezpieczeństwo lotnictwa" - powiedziała rzeczniczka szwedzkiej MSZ Diana Kudhaib w rozmowie z SVT.

We wtorek rosyjski myśliwiec przeleciał około 20 metrów od szwedzkiego samolotu rozpoznawczego na niebie nad Bałtykiem.

„Incydent miał miejsce na wodach neutralnych. Szwedzki samolot miał wszelkie prawo przebywać w tej okolicy" - powiedziała Kudhaib.

Rosyjski samolot Su-27 zbliżył się do szwedzkiego samolotu u wybrzeży krajów bałtyckich we wtorek rano. Szwedzki samolot wykonał swoje normalne zadania w tym obszarze, kiedy pojawiła się rosyjska maszyna.

„Su-27 podszedł do naszego samolotu. Uważamy, że Rosja w ten sposób szukał sposobności, aby sprowokować incydent. Myśliwiec nadleciał z bardzo dużą prędkością naddźwiękową, po czym odleciał i znowu nas dogonił, zbliżając się na odległość około 20 metrów, jak widać na zdjęciu"- powiedział w piątek szef szwedzkich sił powietrznych Anders Persson.

Po raz pierwszy rosyjski myśliwiec zbliżył się do szwedzkiego samolotu u wybrzeży krajów bałtyckich, a później powtórzył manewr w pobliżu Kaliningradu. 19 stycznia br. trzy rosyjskie samoloty wojskowe w pobliżu Karlshamn naruszyły szwedzką granicę powietrzną.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika SurvivorMan

Wody neutralne? OK... Ale

Wody neutralne? OK... Ale dlaczego wody neutralne akurat bliżej Obwodu Kaliningradzkiego? Co... Nie ma wód neutralnych bliżej Szwecji??? Jak dla mnie to prowokacja... Szwedzi też są najwyraźniej ociemniali, skoro uważają że USrael w razie czego ich obroni w ramach tego śmiesznego cyrku, o roboczej nazwie "NATO" ROFL

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika pilippek

ojeju, jakie pierd**** znowu.

ojeju, jakie pierd**** znowu. a jak ruskie przelatują koło Danii albo Anglii to jakoś nie widzę abyście pisali, ze po co oni tam skoro mogli sobie przy obwodzie kaliningradzkim polatać...

słaba ta strona już... admini sami są prorosyjscy i ściągneli tutaj świrów którzy wszędzie muszą udowadniac wielkość rosji.......żenada a nie rzetelne informacje

polecam troche uczynic sobie wycieczki po tym imperium , chociażby na google street view i przestańcie tutaj uprawiac rosyjską propagandę bo to żałosne jesli sami wierzycie w to co tutaj wypisujecie

czy tutak kazdy artykuł musi byc o rosji lub jeśli nie to i tak w komentarzach będzie  o wielkiej potężnej rosji..?;/

Portret użytkownika U_P_Adlina

Ojeju jak to znowu babina z

Ojeju jak to znowu babina z mopem się rozbełkotała, hehehehehe! Znowu o Ruskich napisali, hehehehehe!
Słaba strona? Wracaj więc na swoje "mocne" strony typu tvn24 czy TVPis, gdzie wśród ukro-bander-uSSmańskich trolli poczujesz się jak u siebie na nazi-majdanie w kijowie. A tak przyłazisz tu i ciągle jęczysz i pokwikujesz.
"Rzetelne informacje"? No i znowu wracaj na swoje ukro-ścieki, gdzie będziesz mogła pławić się w "rzetelnych" informacjach. Wasze "rzetelne" informacje nie są rzetelne dla polskiego odbiorcy. Poniała babina z mopem? 
Na google street zrób sobie wycieczki do uSSmanii i popatrz na dzielnice nędzy, że już nie wspominam o twoim ukro-banderowskim grajdole, hehehehe! 
Ja ci polecam doszkolić się w posługiwaniu językiem polskim, to może będziesz brzmieć nieco bardziej wiarygodnie, bo tym bełkotem niewielu przekonasz w kwestii swojej "polskości". Jednocześnie mimo tego trudno będzie ci przeskoczyć pewne uwarunkowania genetyczne, które powodują, że nawet poprawnie zbudowanego zdania nie potrafisz sklecić. To co prezentujesz w tej kwestii to poziom zerówki. 
PS: Pocieszę cię jednak, że w porównaniu do swojego kolegi z dołu (Maxiu33), którego bełkot wsparty translatorem wywołał u mnie spazmy śmiechu, jawisz się jako "einstein", hehehehehe!

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika U_P_Adlina

No i widzisz już bez żadnych

No i widzisz już bez żadnych wątpliwości zapluty ukro-mopie z blanchardstown, jaka jesteś tępa. Bluzgasz na prawo i lewo, a potem przychodzisz z kwikami, że to tamci są ci źli, a ty "dobra". Ośmieszasz się standardowo ukro-szmaciaro. Do szmaty i mopa banderowska wywłoko! Hehehehehe!

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Strony

Skomentuj