Naczelny rosyjski rabin uważa, że stosunki na linii Izrael-Rosja nigdy nie były lepsze niż teraz

Kategorie: 

Źródło: Pixabay

Naczelny rabin Rosji przyznał, że stosunki izraelsko-rosyjskie osiągnęły bezprecedensowy w historii poziom. Rabin stwierdził, że oba kraje znacznie zacieśniły więzi, ponieważ są odrzucane przez społeczność międzynarodową.

W rozmowie z The Times of Israel naczelny rosyjski rabin, Berel Lazar, przyznał, że więzi Rosji z Izraelem nigdy nie były tak bliskie jak obecnie:

Nie ma wątpliwości, że jeszcze 25 lat temu nasze stosunki nadal były bardzo chłodne. Izrael był w Rosji tematem tabu. Kiedyś mogliśmy tylko pomarzyć o wizycie rosyjskiego prezydenta w Izraelu. Nikt nie myślał, że to będzie możliwe.

Lazar uważa, że poprawiające się więzi między Moskwą a Jerozolimą można częściowo przypisać wspólnemu doświadczeniu terroryzmu oraz wspólnym celom kulturalnym i gospodarczym.

Dzisiaj Rosja jest krytykowana przez dużą część świata. Izrael znalazł się w mniej więcej podobnej sytuacji, dlatego oba państwa znalazły w tym drugim partnera. Niektóre państwa czują się policjantami świata i lubią mówić innym, co mają robić. Myślę, że nadszedł czas, aby światowi przywódcy usiedli przy stole i zrozumieli, że wszyscy jesteśmy równi. Nie powinno być odmiennych standardów dla różnych krajów. Nie można oczekiwać od Rosji czy Izraela więcej niż od jakiegokolwiek innego kraju.

Izrael nie wkłada wszystkich jaj do jednego koszyka. Nie polegamy tylko na Ameryce. Jest wiele innych krajów na świecie. Rosja jest jednym z nich, a my chcemy budować relacje z jak największą liczbą państw. W ostatnich latach Izrael był znacznie bliżej USA, ale wtedy Ameryka nas słuchała. Dziś Stany Zjednoczone nas ignorują, dlatego mamy pełne prawo, aby znaleźć następnych przyjaciół i sojuszników, takich jak Rosja.

Warto zaznaczyć, że Lazar należy do bliskiego otoczenia Władimira Putina i często bywa krytykowany za zbyt bezkrytyczne podejście wobec polityki Kremla. Rabin postrzega prezydenta Rosji jako sojusznika w walce z antysemityzmem.

Wystarczy porównać prasę w Rosji i w Europie, aby zobaczyć różnicę, jeśli chodzi o poziom antysemityzmu. Prezydent Putin jest naprawdę zaangażowany w to, co dzieje się w społeczności żydowskiej.

Lazar zdaje sobie sprawę z faktu, że Rosja często głosuje przeciwko Izraelowi na forach międzynarodowych i sprzedaje broń wrogom Izraela, lecz nadal uważa, że Moskwa w razie niebezpieczeństwa priorytetowo pomoże bronić Jerozolimy.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.3 (3 votes)
Opublikował: ZychMan
Portret użytkownika ZychMan

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl od ponad 2 lat. Specjalista z zakresu Internetu i tematyki naukowej. Nie stroni również od bieżących tematów politycznych.


Komentarze

Portret użytkownika Wmordepchaj Dollar

Rebe RasPutin stoi w

Rebe RasPutin stoi w dylematycznym szpagacie że aż trzeszczą gacie: i chciałby zarobić "nieskolko miliardow" (sankcje wykańczają ekonomicznie ambitną Rosję) i Starszym Braciom krwi się nie narazić. Przypomina dziewicę która i chciałaby zażyć rozkoszy i nie stracić cnoty. W konsekwencji tego żydokontredansu (do którego przygrywa i rytm mu nadaje zza oceanu żydowski klezmer Chyży Ruj) to Putin-zakamuflowana opcja z kopulenia Judy ostatecznie da dudy...Pytanie czy i Iranowi odmówi swoich zestawów p-lot. nabiera tym większej wagi im bardziej rośnie apetyt archeparchów na wojnę z Ajatollachami. Miejmy nadzieję że z tej wojny Eretz Srulsrahel wyjdzie...nogami do przodu...

"Pokaż jak sikasz, a powiem ci gdzie jest twoja synagoga".

Portret użytkownika dziiadek ze wsi

Polacy - nie jesteśmy narodem

Polacy - nie jesteśmy narodem wybranym. To tylko taka propaganda rozsiewana przez zło. Zobaczcie na sąsiednie kraje, w każdym lud cierpi pod okupacją tak jak i my cierpimy. Dlaczego wydaje się wam, że akurat Rosja nie ma swego Kwaśniewskiego Bula Dudy ? Właśnie że ma. U nas kolejni przedstawiciele narodu handlowego różnią się od siebie tylko stopniem konspiracji. Co do Putina to oryginał ma złamany kręgosłup, albo wącha kwiatki od spodu, a to co widać w TV to są aktorzy. Zrozumcie że siła jest w zjednoczonym narodzie, a nie w kulcie jednostki.

Portret użytkownika Milosnik Putina

 

 

++++++++++++++++++++++ B R E A K I N G++++++ N E W S +++++++++++

 

Kiedy dzisiaj 15 maja 2019 r. o godz. 1:45 w nocy ukrainskie czolgi wsparte lotnictwem Izraela przekroczyly polsko-ukrainska granice w okolicach Przemysla zaskoczenie bylo wielkie - tak w calej Polsce jak i w Warszawie.

Jak sie okazuje, w wielomiesiecznych tajnych pertraktacjach Ukrainy, Izraela i USA udalo sie w calkowitej tajemnicy przed polskim rzadem i kontrwywiadem , przygotowac plany tego militarnego uderzenia. W pierwszych reakcjach polscy politycy potepili jednoglosnie ten atak:

Prezes PiS - Kaczynski nazwal wejscie obcych wojsk "prowokacja i duzym obciazeniem stosunkow polsko-ukrainskich oraz polsko-izraelskich". Kiedy jednak Premier Morawiecki w nocnym krotkim radiowym wystapieniu ostrzegal przed dalsza eskalacja, ukrainskie czolgi osiagnely Stalowa Wole. W specjalnym nocnym wystapieniu w TVN szefowa partii "Nowoczesna" Lubnauer wykazala jednak, o dziwo, pelne zrozumienie dla "pokojowej misji armii ukrainskiej i izraelskiej" w obliczu szalejacego w Polsce politycznego terroru i antysemickich nastrojow. W podobnym tonie okreslil ostatnie wydarzenia szef partii PO- Schetyna , mowiac swobodnie w jezyku ukrainskim o " solidarnosci miedzynarodowej i ochronie cennych wartosci europejskich w obliczu szalejacego w Polsce antysemityzmu i faszyzmu ".

W specjalnym telewizyjnym wystapieniu o 6:00 rano Prezydent Andrzej Duda wraz z malzonka ubrana w tradycyjny chasydowski sabathowy stroj zaapelowal w swoim ojczystym jezyku Jiddish o spokoj i o nieuleganie rosyjskim prowokacjom i intrydze miedzynarodowej zainicjowanej osobiscie przez zlowrogiego i wszechpoteznego Putina Wladimira Wladimirowicza.

W miedzyczasie lotnictwo Izraela zbombardowalo Deblin i tamtejsza Szkole Lotnictwa. Sztab Generalny Wojska Polskiego caly czas wyczekiwal w swojej poprawnosci politycznej dalszego rozwoju wypadkow i reakcji Unii Europejskiej i jej przewodniczacego Junkersa oraz telefonu od komisarz Bonkowskiej.

Na apel torunskiego Radia Maryja ruszyly do boju z podhalanskiej Grzechyni odddzialy "Rycerzy Chrystusa Krola" pod dowodztwem ks. dr. habil. Piotra Natanka, ktore w Rzeszowie polaczyly sie z ochotnikami bylego ksiedza Miedlara. Niestety, kiedy oddzialy te osiagnely Jaroslaw zostaly natychmiast aresztowane przez zmilitaryzowana w miedzyczasie miejscowa ludnosc ukrainska i internowane w tamtejszym Zakladzie dla Psychicznie Chorych.

Kiedy ukrainska infanteria zblizala sie do Radomia miejscowa Gmina Zydowska wspolnie ze Zwiazkiem Ukraincow w Polsce zbudowaly bramy powitalne witajac zolnierzy chlebem i sola oraz maca. Ze strony Rzadu i Premiera panowala w tym czasie dziwna i zatrwazajaca medialna cisza.

W miedzyczasie lotnictwo izraelskie zbombardowalo Okecie a wojska ukrainskie parly dalej nieprzerwanie na Warszawe. Okolo godziny 08:00 kolumny ukrainskich czolgow wjechaly do Warszawy od strony poludniowej a dywizja izraelskich komandosow zajela najwazniejsze obiekty rzadowe nie napotykajac najmniejszego oporu a wrecz witana entuzjastycznie przez polskich oficerow i generalow stojacych w szpalerze na bacznosc i oddajacych im honory wojskowe .

Zebrane tlumy mlodych warszawiakow, ktorzy akurat mieli przerwe na "lunch" w swoich obozach pracy zwanych Miedzynarodowymi Korporacjami pod przywodztwem prezydenta Warszawy Trzaskowskiego, entuzjastycznie rzucali kwiaty i podawali wegetariansko-koszerne kanapki przechodzacym kolumnom izraelskich zolnierzy krzyczac : "shalom, shalom, shalom". Morze flag izraelskich i ukrainskich powiewalo nad tymi mlodymi wspanialymi polskimi ludzmi. Pan v-ce Prezydent Warszawy - Rabiej z grupa teczowych aktywistow spontanicznie oddawali sie w pobliskich bramach chetnym zolnierzom niezwyciezonego Izraela.

Jak wlasnie doniosla przed chwila Polska Agencja Prasowa (PAP) na godzine 10:30 wyznaczono nadzwyczajne posiedzenie Polskiego Sejmu w celu wyboru nowego Prezydenta i Premiera . Oberwatorzy polskiej sceny politycznej na czele z Adamem Michnikiem oceniaja, ze kandydatura Rabina Szrajsmana Mordechlaja na Prezydenta i Kurenia Ihora Dawydczenko na Premiera Polski uzyska poparcie wiekszosci partii politycznych. Rzeczywistosc przeszla jednak najsmielsze oczekiwania redaktora naczelnego "Gazety Wyborczej". Jak ponformowano doslownie przed minutami, Szrajsman i Dawydczenko w blyskawicznie przeprowadzonym sejmowym glosowaniu uzyskali 356 glosow na 356 obecnych poslow.  Na godz. 12:00 zapowiedziano w TVN i TVP telewizyjne przemowienie nowowybranego Prezydenta i Premiera Nowej Polski.

W pierwszych reakcjach przywodcy UE Juncker i Tusk pozytywnie ocenili przeprowadzona droga pokojowa rekonstrukcje Rzadu Polskiego, wyrazajac nadzieje na konstrukcyjna wspolprace glownie w obszarze polityki emigracyjnej z Afryki i Bliskiego Wschodu. Nawiazali rowniez w swojej przedmowie do mordu politycznego na Prezydencie Gdanska w kontekscie mowy nienawisci i ewentualnych aktow wrogosci w stosunku do izraelsko-ukrainskich Sil Pokojowych znajdujacych sie obecnie na terenie Polski.

Prezydent USA Trump wraz ze swoim zieciem Kuczera z wielka ulga i nadzieja powital polski "Majdan", zapowiadajac jednoczesnie natychmiastowe utworzenie Fortu Trump pod zmieniona nazwa " Fort Moshe Dajan" i wyposazenie go w machiny obleznicze najnowszej generacji made in USA oraz katapulty ekologiczno-koszerne i proce bojowe Model David made in Israel.

Europejskie spoleczenstwa ze spokojem oraz duza doza optymizmu przyjely do wiadomosci pokojowe zmiany na polskiej scenie politycznej, kladace dlugooczekiwany kres antysemickim, nacjonalistycznym i faszystowskim ekscesom katolickich Polakow oraz duzej czesci katolickiego jeszcze seksualnie nie zboczonego kleru.

Rowniez dopiero co ukonstytuowana Gmina Edukacji Judaizmu( GEJ ) im. ks. Abp. Wesolowskiego wystepujaca wczesniej pod nazwa Komisja Episkopatu Polski ( KEP ) w wydanym wlasnie komunikacie zapewnila nowy Rzad o pelnym poparciu i solidarnosci oraz o internowaniu o. Rydzyka i natychmiastowym zamknieciu jego torunskiego imperium medialnego bedacego od lat siedliskiem i matecznikiem elementow wrogich duchowo wspolpracy europejskich narodow. Jednoczesnie hierarchowie katoliccy zapowiedzieli pelne sfinansowanie unijnego projektu teczowych przedszkoli i zlobkow w przyparafialnych pomieszczeniach na terenie calego kraju im. ks. pralata Jankowskiego.

Warszawa , 15 maja 2019 roku

Portret użytkownika baca

oj tam oj tam przecież

oj tam oj tam przecież najpóźniej od czasu Lecha Kaczyńskiego wszyscy chyba już doskonale wiedzą jak się kończy miłosny uścisk z jadowitą żmiją...

a ten desperado pojechał do gniazda... miał szczęscie, farciarz...

 

Portret użytkownika Jaskiniowiec

Jak czytam jakieś wypociny

Jak czytam jakieś wypociny Eskimosa wychwalające jakiś władców mając w świadomości to, ze z Izraela lecą eakyet, bomby i pociski w palestynczykow a aparat bankowy drenuje upokorzone agentuą kraje to mi sie .... chce medytować za jak najszybsza spłatą jarmiczną - moją i Izraela   Choć wiem, ze gdyby to sie stało to na świecie niewiele by pozostało kamieni na kamieniach

Portret użytkownika Medium

Warto zaznaczyć, że Lazar

Warto zaznaczyć, że Lazar należy do bliskiego otoczenia Władimira Putina

W stopniu nie większym, niż inni przywódcy religijni w Rosji. Fakt że Lazar częściej niż inni jest pokazywany w obiektywie świadczy raczej o tym, że takie są tendencje mediów. 

Po co o tym tutaj w ogóle pisać?

Portret użytkownika Georealista

Rosja od początku władzy

Rosja od początku władzy Putina w 100% wspiera Izrael w roszczeniach wobec Polski. Polska jest przedstawiana np. w Rossija 1 jako sprawca II w.św. i przez to Holocaustu. Armia Czerwona jest przedstawiana jako wyzwoliciel - natomiast to, że to pakt Stalin-Hitler doprowadził do wybuchu II w.św. i 85 mln ofiar [tak - tyle] i że w okresie 1939-41 Rosja stalinowska była sojusznikiem Niemiec hitlerowskich - jest totalnie przemilczane. Sam Berl Lazar jest szefem Chabadu i od 2000 roku najmilszym gościem Putina na Kremlu. Chwali Putina za to, że ten mu daje więcej, niż on sobie życzy. Cóż - taki sojusz dwóch satanistów - jak zwykle przeciw Polsce. Jared Kushner - zięć Trumpa - tez z Chabadu. Czyli Polska dociskana z OBU stron naraz. Nawet się zgrali - 9 maja 2018  jednocześnie marionetka-Trump podpisywał 447 w Waszyngtonie, a Netanjahu oklaskiwał jedynie słuszną wspaniałą Armię Czerwoną, pogromcę nazizmu. I blatował pakt z Putinem - jak kiedyś Hitler ze Stalinem. Swój trafił na swego - tak samo myślą, tak samo działają, tak samo kręcą i wbijają nóz w plecy. A że wg żydowskiej nararcji Polacy to naziści i sprawcy Holocaustu, nietrudno się domyśleć, jak chętnie Armia Czerwona pomoże uciśnionym Żydom w wymierzeniu jedynie słusznej sprawiedliwości tym niegodziwym Polakom. Można powiedzieć - egzekucja rabunku na 300 mld dolarów i wrogie przejęcie ex-Polski [czyli V rozbiór Polski - zpomoca USA i Rosji] to tylko początek całej "zabawy" dla tych żałosnych Polaczków. Trzeba przecież coś zrobić z tymi 38 mln niegodziwych nazistowskich tubylców. No nie? Jak nie komory gazowe - to może w ramach miłosierdzia Sybir i łagry? W każdym razie pogłowie tubylców trzeba zmniejszyć do rozsądnej ilości, żeby nad nimi uzyskac totalną kontrolę do niewolniczej posługi. A Żydzi bardzo chętnie założą satanistyczne supermocarstwo NWO z Kremlem i Berlinem - od Lizbony do Władywostoku. Wszystko się ładnie rymuje - odrodzony niemiecki nazizm, żydowski syjonizm i rosyjski stalinizm - zjednoczone pod sztandarem NWO  - z jednoczesnym zbankrutowaniem i porzuceniem przez Żydów poprzedniego żywiciela - czyli USA. Już raz to zrobiono, jak Żydzi przerzucili się z Wielkiej Brytanii na USA. Teraz USA słabną względem Chin - to czas na kolejną zmianę, zwłaszcza, że chiński smok za miedzą w Eurazji. Jeszcze dożyjemy czasów, gdy obozy koncentracyjne i łagry będą wspominane jak sanatoria...bo środki totalnej kontroli bardzo poszły do przodu od tamtego czasu... A Rosja wprost zapowiada i deklaruje swoja determinację - albo nasze będzie na wierzchu - albo atomowa zagłada - i zrobi WSZYSTKO i KAŻDYM sposobem, byle dopiąć swego. Tam bożyszcem Rosjan jest Stalin [dla 70% Rosjan to najwiekszy bohater Rosji], a wzorem oprycznina i Iwan Straszliwy, który potrafił w jednym pochodzi nabić na pal czy spalić 700 tys ludzi. 

Strony

Skomentuj