Naczelny rabin Berel Lazar proponuje zalegalizować obrzezanie w Rosji

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Przedstawiciele społeczności żydowskiej opracowali projekt ustawy o legalizacji obrzezania w Rosji. Poinformował o tym Naczelny Rabin Berel Lazar, przemawiając w Muzeum Żydowskim i Centrum Tolerancji w Moskwie.

 

 

Według Lazara, dokument stworzy jasne mechanizmy monitorowania w tym zakresie ze strony organizacji religijnych i urzędników państwowych, a także znacznie zmniejszy liczbę tajnych operacji medycznych. Legalizacji obrzezania domagają się przedstawiciele gmin żydowskich w Rosji.

 

„Uważam, że jest niezwykle ważne, aby jednoczyć wysiłki na rzecz konsolidacji ustawodawczej tej procedury. Wszelkie ograniczenia w tym zakresie prowadzą jedynie do powstawania nielegalnie działających gabinetów, w których lekarze nie odpowiadają za swoje działania” – cytuje słowa rabina Interfax.

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

 

Chcesz uratować czyjeś życie? Nie pozwól by mengelowcy "leczyli" go substancją zwaną Remdesevir/ Veklury.

 

Portret użytkownika goscxl

w których lekarze nie

w których lekarze nie odpowiadają za swoje działania >>>>>>>>>>> ciekawe bo obrzezania dokonuja dzieciom w synagodze a nie w gabinecie lekarskim . Widoćnie natawiaja sie na "wielkie nawracanie " Rosjan na ich wiare . a tak po za tym to trzeba myć tą część ciała , a nie wietrzyć .

Strony

Skomentuj