Nacjonaliści ukraińscy planują pozyskanie broni jądrowej i chcą rewizji granic z Polską

Kategorie: 

Źródło: karadeniz-press.ro

To, o czym Polacy boją się nawet myśleć, czyli o rewizji granic naszego kraju, nie jest takim tabu dla Ukraińców. Nowożytni "Banderowcy" w polskiej gazecie domagają się wręcz oddania Przemyśla i okolicznych powiatów.

 

Podczas wywiadu opublikowanego w "Rzeczpospolitej", którego udzielił rzecznik prasowy nacjonalistów ukraińskich, Andij Tarasenko padło kilka szokujących stwierdzeń. Przede wszystkim Tarasenko stwierdził, że zamordowanie przeszło stu tysięcy Polaków podczas rzezi wołyńskiej to "brednie". Sam Stefan Bandera, który dał sygnał do dokonania tego ludobójstwa jest jego zdaniem wielkim bohaterem, który walczył z kolejnymi okupantami ich ziem.

 

Już samo to brzmi szokująco, gdy zestawi się to z niedawnymi dziwacznymi sformułowaniami z rzekomo polskiego parlamentu, gdy uznano, że zbrodnia wołyńska to nie ludobójstwo tylko "zbrodnia nosząca znamiona ludobójstwa". Skoro sami się nie szanujemy, to trudno oczekiwać, że szanować nas będą Ukraińcy. Swoją drogą, ciekawe, czy gdyby nowożytni banderowcy uznali, że brednią jest holokaust to też wszyscy by tylko wzruszyli ramionami. To pokazuje jak słaba jest dzisiejsza Polska.

 

Co więcej Tarasenko wzywa do rewizji granic. Wypomina operację "Wisła", którą prowadzili polscy komuniści i stwierdza, że przynajmniej Przemyśl i okolice powinny należeć do Ukrainy. Zwykle padają też żądania przyłączenia Chełmszczyzny. Nasze media nie eksponują zbytnio takich dążeń części powstańców ukraińskich.

 

Warto też zaznaczyć, że nowi banderowcy wcale nie chcą się stowarzyszenia z Unią Europejską. Ich zdaniem wstąpienie do tej organizacji jest "sprzeczne z ideą państwa narodowego", ponieważ powoduje poważne ograniczenie suwerenności. Podobnie niechętni są Rosji. Swoją niezależność zamierzają oni utrzymać poprzez zdobycie broni jądrowej. Ma to być możliwe dzięki wykorzystaniu ukraińskiego potencjału naukowego. Tarasenko mówi o tym w charakterze "odzyskania broni atomowej". Jego zdaniem Ukraina ma własnych specjalistów, którzy do tego doprowadzą.

 

Aż strach pomyśleć, jakie państwo możemy mieć wkrótce za sąsiada. Z punktu widzenia polskiego interesu narodowego warto by było przemyśleć, kogo popieramy w rewolucji ukraińskiej, bo nowe twory polityczne, które mogą powstać, gdy konflikt ten się zakończy wyglądają niepokojąco. Zachodnia Ukraina z Banderowcami u władzy i bronią jądrową na wyposażeniu może być poważnym zagrożeniem dla Polski. Nie zapominajmy, że jedno z haseł ukraińskich nacjonalistów brzmi - "Pamiętaj Lasze, że do Wisły to nasze"...

 

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Pan Barszcz

Jezus Maria! To ukraińcom

Jezus Maria! To ukraińcom jeszcze mało a ja już byłem skłonny do uznania ich za braci. Pamiętajcie chłopaki i dziewczyny że nasi prawdziwi bracia to czesi, słowacy i węgrzy. Jest nawet takie powiedzenie polak i węgier to bracia.
A ukraina. Moim zdaniem to histeria kraju który ma kompleksy bo istnieje tylko
22 lata.
Kurde nie możemy zapomnieć naszego motto. Bóg, honor i ojczyzna.
My Polacy mamy Boga, mamy honor (ja równierz jeśli ktoś zaatakuje polskę to chodźby kijem z pod płota ale będę walczył, kto myśli tak jak ja niech odpowie na ten komentarz.) I mamy ojczyznę naszą Polskę. Ja osobiście zawsze czuję się w niej jak w domu i każdy polak jest dla mnie warty tyle co ja.
I każdy człowiek który mieszka za granicą też jest mi drogi jak ja sam.
Nasz kościół katolicki nie zabrania bronić i walczyć w obronie ojczyzny.
Ale nie mówię tu o masowym wybijaniu ukraińców.
Mówię o tym żebyśmy bronili naszych zwyczajów, wiary (przedewszystkim odpieranie gejostwa). I żeby nasz kraj wzbudzał szacunek nie militarnie ale honorowo.
Kto tak myśli niech odpowie na ten komentarz.
 

Portret użytkownika Super User

Twoja odpowiedź to naplucie

Twoja odpowiedź to naplucie na groby ofiar rzezi wołyńskiej oraz AKowców, którzy tych morderców banderowców, upa wyrzynali w imię dobra Ojczyzny Polski. Byś dziś kacapie mógł takie brednie pisać.
Mówisz niczym żyd Mazowiecki i Geremek, którzy hańbili Polaków za Walkę o Wolność

Portret użytkownika Lemiesz_

Ależ proszę bardzo!

Ależ proszę bardzo! Rewidujmy! Lwów odzyskamy, ba! może nawet Smoleńsk (też bywał nasz). A miłościwie nam panującym i nie, polska branża związana z hodowlą żywca wieprzowego składa serdeczne Bóg zapłać- wy po...r...lone c..je. Miljon złotych dziennie! Brawo! Może jeszcze poprzyjcie hasydów na białorusi i zarżnijcie cały handel z UC. Banda sprzedajnych i bardzo szkodliwych debili.

Portret użytkownika euklides

Kaczyński myśli, że dowodzi

Kaczyński myśli, że dowodzi wielkim mocarstwem z potężną armia i że może pociągać za sznurki całej Europy...
"Megalomania
Pojęciem tym określa się potocznie zawyżoną nieprawidłową samoocenę, ale także system urojeń, tzw. urojenia wielkościowe w zaburzeniach o charakterze psychotycznym"

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Teraz już chyba kumacie,

Teraz już chyba kumacie, dlaczego "buntownicy" ukraińscy patrz banderowcy, patrz psy koczowników, jak wcześniej Niemców w II W.Ś ukraińskimi rękami chcą się dobrać do Polski... Oj siła złego na jednego.. Polacy obudźcie się z bronią w ręku zamiast z ręką w nocniku i to w dodatku pełnym...

Portret użytkownika Hitman

Żadne pakty i sojusze nam nie

Żadne pakty i sojusze nam nie pomogą. Pisze to na podstawie analiz wcześniejszych kart historii jak czekali nasi na pomoc, weźmy pod uwagę, że historia lubi się powtarzać... Już teraz UE śmieje nam się w twarz a bambusy się cieszą i mówią jak mam unia pomaga... Wystarczy obejrzeć film co zrobił Irlandii centralny bank europejski. Myślę, że tutaj bardziej masoneria chce rozbijać powoli narody by je osłabiać przed NWO. Będziemy walczyć jeśli będzie taka potrzeba, nie damy skóry dzielić na żywym niedźwiedziu.

Strony

Skomentuj