Naciski na Polskę w sprawie roszczeń za mienie żydowskie

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Nagła i niespodziewana wizyta w Polsce amerykańskiego sekretarza stanu wyraźnie zaskoczyła nawet nasze władze. John Kerry przyjeżdża w czasie manewrów wojskowych NATO i w tym samym czasie, gdy w Izraelu przebywać będzie polski prezydent. Biorąc pod uwagę zwłaszcza tę ostatnią kwestię, zaczyna się mówić, że głównym celem wizyty Kerre'go jest ustalenie kwestii odszkodowań, które będziemy płacić przez III Rzeszę.

 

Oczywiście o ile są potomkowie właścicieli mienia żydowskiego to zawsze należy oddać to, co zostało zrabowane. Problem jednak w tym, że organizacje zrzeszające roszczenia żydowskie domagają się odszkodowań za mienie bez potomków. W takich przypadkach roszczenie ma według nich gmina żydowska.

 

Według polskiego prawa mienie to nie jest należne, bo obywatele polscy narodowości żydowskiej to tacy sami obywatele jak inni Polacy, a gdy Polak umiera bezpotomnie i nie ma rodziny to o ile nie postanowi inaczej jego majątek przejdzie na skarb państwa. Idąc tą samą logiką powinniśmy zażądać odszkodowań od Rosjan, Litwinów, Białorusinów i Ukraińców. Co więcej takie mienie powinno być oddawane naszym parafiom katolickim. Polakom nawet to do głowy nie przyszło.

 

Przyjęcie, że Żydzi przedwojenni mieszkający w Polsce stanowili jakiś narodowy byt odrębny jest dziwaczne samo w sobie. To byli obywatele II RP i to Skarb Państwa dziedziczy po bezpotomnej śmierci takiego obywatela, a nie jakaś inna organizacja. Jednak skoro dwa najpotężniejsze państwa świata zaczynają naciskać na "uregulowanie kwestii mienia żydowskiego" to można się tylko spodziewać ustępstw ze strony rzekomo polskiego rządu. Serwilistyczne zachowania naszych władców znane z przeszłości są jak najgorszym wskazaniem.

 

Powoli zaczyna do nas docierać, że Polska jest największym przegranym II wojny światowej. Najpierw zdradzona przez Francuzów i Anglików, potem zaatakowana przez rosyjskich komunistów, którzy zasiedzieli się u nas na następne 50 lat. Mieliśmy najbardziej zniszczone miasta w tym Warszawę niemal na własne życzenie. Nie otrzymaliśmy kontrybucji ze strony Niemiec za apokaliptyczne zniszczenia kraju, teraz wygląda na to, że będziemy musieli w podatkach zapłacić za utracone mienie żydowskie. Według szacunków mowa nawet o 40 miliardach dolarów.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika saro

Przepraszam jakie

Przepraszam jakie odszkodowania? Gomółka podpisał porozumienie i PRL przez 20 lat płacił.  A swoją drogą to o jakiż to majątek chodzi? Przecież to co zostało zutylizowane to była sama biedota, która tak naprawdę nic nie posiadała. Ci co coś mieli szybko się ulotnili przez wrześniem. A po '45 nic nie stało przecież na przeszkodzie wrócić tym bardziej, że nastąpił duży desant ruskich jewrejów.  To przepraszam o jakich my tu "majątkach" rozmawiamy?

Portret użytkownika nowy

 2 zdania gorzkiej prawdy:w

 2 zdania gorzkiej prawdy:w Polsce na obecną chwilę wyprodukowali nie tylko prostytutki z kobiet starszych i ich córek czy z młodych dziewczyn do Europy i za Ocean ale również z mężczyzn.Nazywają ich spluwaczkami-singlami;to tacy co przechodzą z rąk do rąk po obu stronach-kobiety i mężczyźni,którzy nie mają własnych rodzin ani dzieci, nie zawierają małżeństw, uprawiają na sobie prostytucję! Cóż za upodlenie mężczyzn i kobiet z Polski w cały świat dosłownie.Tej hańby nigdy z siebie nie zmyją!Ale ich władza doprowadziła, na samo dno! A jakie również jest upodlenie na obecną chwilę kościołów i religii działających w Polsce.
Jehowcy i ateiści zajmowali się włącznie kroczami klechów i ich tyłkiem. Cóż za hańba.
Wieści te dotarły do Polski wprost z Los Angeles, z Hollywood,Z amerykańskiej wytwórni filmowej oraz od amerykańskiej zbrojeniówki-z zakładów wojskowych samolotów Douglas.
Tak się skończyły ich biznesy,kapitalizm, ośmieszyli 2 ustroje Polski i co im teraz zostało? Kompromitacja,samoośmieszanie się oraz samodegradacja.A ja jak byłam wcześniej; TAK NADAL POZOSTAŁAM UCZCIWĄ I PRZYZWOITĄ KOBIETĄ, CHOĆ 10 LAT JESTEM SAMA.

Portret użytkownika Lillake

Jestem ateistką ,ale kroczami

Jestem ateistką ,ale kroczami klechów nie zajmowałam się nigdy.Myślę, że ta prawda również będzie gorzka dla piszącej osoby.A czy jest taka uczciwa -  należałoby zaciągnąć w tej sprawie języka od osób znających ją. Chwalenie się, to rzecz niemiła.
 Cały tekst kupy się nie trzyma .Jedyne, co da się zauważyć, to wyraźne zainteresowanie seksem i najstarszym zawodem świata.Może to jakaś podstarzała Magdalena? Ogólnie - wygląda mi to na ogłoszenie matrymonialne.
'" Od lat samotna, uczciwa, przyzwoita, głęboko wierząca, mieszkająca w Ameryce...pozna...itd..itd..."

Portret użytkownika riverhead

mieszkam 20 lat w usa-new

mieszkam 20 lat w usa-new york, pracujac zostalam okradziona przez  ZYDA ,
polskiego pochodzenia ktory kradl mi pieniadze z torebki, drugi przypadek 
pracujac u bogatej ZYDOWKI polskiego pochodzenia zostalam okradzina z 2000$
ktore trzymalam w torebce na wyjazd do polski, w ciagu tylu  lat nikt mnie nie okradl, tylko tych dwoje.  

Portret użytkownika David Rossenger

Mateusz. Nie wiem kim jesteś,

Mateusz. Nie wiem kim jesteś, ale prowokujesz Polaków nie mając racji i swoją ksenofobią wyzwalasz złą energię. Polacy mają podstawy nie miłować nas za nasze grzechy. Zaprzestań drażnić bolesne struny Polaków.
Shalom

Portret użytkownika kisio

mój kolega w latach 90

mój kolega w latach 90 wyjechał do izraela dokładnie hajfa,za chlebem a jeszcze dokładniej za matka która wyszła za zyda w polsce, wiele powiedział na temat zydów, zadnego słowa pozytywnego ,mało tego tez był okradany przez pracodawców bo nie znał jezyka,ale poznał inwalidke zydówke i po wielu perypetiach ozenił sie z nia,nie w hajfie lecz na wycieczce na cypr,na statku,rabina mało szlag nie trafił ,bowiem polak ozeniony z zydówka to dramat,chcac nie chcac dostał wasza 4 kategorie człowieczeństwa czyli zwykły goj
za kazdym razem kiedyodwiedzał ojca w kraju okradali jego mieszkanie,wynosili wszystko co sie dało,zona nie miała nic do powiedzenia bowiem sparalizowana od pasa w dół...
kilka lat temu kolega przeszedł na szaserów zabieg przepukliny ( od noszenia zony ) i przyjechał z nia, tuz przed wyjazdem do kraju zona poparzyła klatke piersiowa żarem z papierosa, ojciec który w tym czasie zaopiekował sie synowa zawióz ja na szaserów by została opatrzona ,poniewaz wdało sie jakies zakazenie.....
i tutaj sedno sprawy....rabin jak sie dowiedział ze zydówka w polskiej klinice ,wysłał wojskowy helikopter i zabrali ja pomimo sprzeciwu lekarzy... dziewczyna po powrocie do hajfy dostała goraczki i zmarła...ale do czego zmierzam...była inwalidka z powodu wypadku jakiego zaznała jako nastolatka ,spowodowany przez zołnierzy amerykańskich...dostała 1 mln.dolarów odszkodowania...które..................................jej odebrali zydzi ,treściwiej ...czytaj rabin//!!!!!!!!! 
 mój kolega jako mąż i legalny opiekun był skazany na to by aby zrobic zakupy musiał przedstawic plan wraz z suma opiewająca na zakup towarów, musiał byc najpierw zaakceptowany przez rabina ,a pózniej dostawali kartki ,z rzadka pieniadze..............
sa to zywe fakty ...dowód 4 kategorii trzymałam w reku, takze te podłe kartki tez... nie mówiac o wojnie pomiedzy ambasadami w sprawie slubu...który i tak sie odbył jak juz pisałam na statku w kierunku wyspy Cypr//////
a ty mi gościu wmawiasz ze jesstescie swięci...w zyciu .... robicie jazde na lotnisku ,przesłuchujecie nie tylko pasazerów ale i takze osoby postronne...znam z autopsji bo pracuje na Okeciu od lat i osobiscie miałam z wami do czynienia....
Jestescie zli i zostaliscie odtraceni przez Boga Zywego Jahwe.o czyms to swiadczy....
o czym uczycie młodych zanim wjedziecie na cmentarz zydowski na Woli?? ze co??
 dobrze ze kolega zna wasz jezyk i przetłumaczył...ale wierzcie ze naszej ziemi nie dostaniecie...o nie....
do moderatora...zanim skasujesz przemysl!!!!!!!!!!!!
 

Strony

Skomentuj