Na życzenie WHO portal Facebook będzie cenzurował informacje o szkodliwości szczepionek

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła współpracę z Facebookiem i innymi platformami społecznościowymi w celu ocenzurowania negatywnych informacji o skutkach szczepień. Będzie wolno pisać o szczepionkach dobrze, albo wcale.

 

Jak twierdzą przedstawiciele Światowej Organizacji Zdrowia, współpraca z Facebookiem ma zaradzić rozprzestrzenianiu "dezinformacji" na temat szczepionek na platformach społecznościowych. Urzędnicy WHO z zadowoleniem przyjęli obietnicę Facebooka, że użytkownicy będą mieli utrudnione wyszukiwanie i tym samym dotarcie do negatywnych opinii na temat szczepionek.

 

Zdaniem WHO cenzura informacji o szczepionkach jest ważna, bo jej brak grozi poważnym zagrożeniem dla zdrowia na świecie, co może odwrócić dziesięciolecia postępów w zwalczaniu chorób, którym można zapobiegać poprzez szczepienia. Co więcej, WHO zalicza obawy przed szczepieniami do dziesięciu najważniejszych zagrożeń dla zdrowia na świecie w 2019 r., powołując się m. in. na niedawne przypadki epidemii odry.

 

Wskaźniki wyszczepienia populacji spadły ostatnio na całym świecie, bo coraz więcej rodziców widzi korelację między szczepieniami a nagłą zmianą zachowania dzieci, które coraz częściej cierpią potem na problemy neurologiczne. Z tego powodu opór przed szczepienem jest tak samo często zauważany w zamożnych obszarach, jak i w krajach rozwijających się. Zdaniem WHO dzieje się tak ponieważ ruch przeciw szczepieniom nabiera tempa w Internecie. Zdaniem amerykańskich mediów liczba szczepień w Kalifornii jest tak niska jak w Czadzie czy Sudanie Południowym, ale są to chyba statystyki mocno przesadzone.

 

WHO szacuje, że szczepienia zapobiegają 2-3 milionom zgonów rocznie, a także dodatkowym chorobom i niepełnosprawnościom spowodowanym 26 chorobami, którym można zapobiec za pomocą szczepionki. Nie poinformowano jednak ile zgonów i niepełnosprawności rocznie, jest wywoływana przez negatywne odczyny poszczepienne. Pisanie o tym ma być teraz surowo zabronione i zostanie to cenzurowane, żeby jak najmniej rodziców dowiedziało się co może grozić ich dzieciom przez szczepionki.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Kacper Bielecki

Z jednej strony cenzura

Z jednej strony cenzura zawsze jest źle widziana i wygląda na zagrożenie dla wolności słowa czy poglądów. Z drugiej strony w końcu walczymy z największą zarazą XXI wieku, głupotą i dezinformacją.

Portret użytkownika Joe

Zaczynam wierzyć w

Zaczynam wierzyć w szkodliwość szczepionek czytając te komentarze. W końcu Ci, co piszą mają tyle lat, że byli zaszczepieni i to wielokrotnie. Faktycznie, ewidentnie uszkodzone mózgi..

Portret użytkownika kolo

Wiecie po co powstało to

Wiecie po co powstało to zamieszanie wokół PŁASKOZIEMCÓW ? po to aby własnie dyskredytować niewygodne infromacje. I tak debilna idea płaskiej ziemi zestawiana jest m.in z antyszczepinkowym ruchem ( i kazda inna ideą niewygodną dla establishementu) , w celu jej ośmieszenia. Zreszta okreslenie "teorie spiskowe" nie bez przyczyny został ukuty przez CIA w latach 60

Portret użytkownika kolo

Problemem nie jest IDEA

Problemem nie jest IDEA czepień ( bo ta jesk tak najbaedziej słuszna) ale PRODUKT MEDYCZNY SZCZEPIONKA. Bo ze wzgledow finansowych nie oplaca się jej oczyszczac wiec znajduje sie tam cala tablica Mendelejew łącznie z fragmentami DNA komorek na których ja wychodowano .....ale zeby to wiedziec trzeba cos wiecej niz ogladanie TVN

Portret użytkownika euklides

Problemem jest zbieżność

Problemem jest zbieżność interesów pomiędzy korporacją farmaceutyczną, a państwem. Państwo skupuje najbeznadziejniejsze szczepionki od korporacji, bo państwu opłaca się by obywatel był głupi i zależny od państwa. Tylko takim obywatelem można sterować, a co za tym idzie utrzymać władzę. Gdyby szczepienia były dobrowolne, a ludzie nie byli obywatelami to nikt by badziewnej szczepionki nie kupił. Proste.

Portret użytkownika Ractaros96

Obejrzałem źródło artykułu..

Obejrzałem źródło artykułu...i jestem w szoku. Czy mam napisać polski transkrypt tego co było powiedziane na filmiku (bo tak się składa, że znam angielski bardzo dobrze)? Ten artykuł to nie jest dziennikarstwo, tylko zwyczajne straszenie ludzi. Tutaj już nie chodzi o to, kto ma rację w sporze ze szczepieniami, tylko o manipulowanie informacją.

Na filmiku jest mowa o wyskakujących okienkach na Facebooku i Instagramie z linkami do amerykańskiego Centrum Kontroli Chorób oraz o tym, że Facebook nie zamierza "całkowicie" (to, że Facebook kasuje pewne rzeczy wiemy od dawna) kasować treści antyszczepionkowców, aby pozwolić użytkownikom zapoznać się z punktami widzenia obu stron w dyskusji na temat szczepień.

PS: Jeżeli ten komentarz zostanie skasowany, to już nigdy nie wrócę na stronę ZnZ.

"Trudności materialne nigdy nie powinny być przeszkodą na drodze rozwoju człowieka" - Moje własne słowa

Strony

Skomentuj