Na Wyspach Kanaryjskich pojawiły się niebezpieczne komary

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Na Wyspach Kanaryjskich zaobserwowano pojawienie się niebezpiecznych insektów, komarów egipskich (Aedes aegypti), które roznoszą wiele chorób tropikalnych. Władze zastanawiają się już nad działaniami prewencyjnymi, które ograniczą ich namnażanie.

 

Mała kolonia komarów z rodzaju Aedes, które mogą przenosić gorączkę denga, żółta febrę czy wirusa Zika, została zlokalizowana w prywatnym domu, który znajduje się w stolicy wyspy Fuerteventura, Puerto del Rosario. Władze lokalne proszą o pomoc w określaniu miejsc rozmnażania się charakterystycznych paskowanych insektów, celem ich eliminacji. 

 

Hiszpańscy eksperci twierdza, że pojawienie się komarów Aedes nie oznacza automatycznie ryzyka zachorowania na tropikalne choroby, ponieważ takie po prostu na Wyspach Kanaryjskich nie występują, ale gdyby doszło do nowych przypadków wtedy z pewnością byłoby to większe zmartwienie. 

Specjaliści uważają, że na Wyspach Kanaryjskich będzie się spotykało coraz więcej moskitów, ponieważ sprzyja temu ocieplenie klimatu obserwowane również tam. Zwraca się też uwagę, że częsty w tych miejscach wiatr nie ułatwia życia komarów, które są przez to mniej aktywne, ale też łatwiej się rozprzestrzeniają między wyspami.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroKomentarze

Skomentuj