Na Wyspach Galapagos trwa erupcja wulkanu Sierra Negra

Kategorie: 

Źródło: twitter

Na wyspie Isabela, wchodzacej w skład archipelagu Galapagos rozpoczęła się erupcja znajdującego się tam wulkanu Sierra Negra. Nastąpiło to po zdecydowanym wzroście aktywności sejsmicznej, który zanotowano w ciągu ostatnich miesiący. 

 

 

Wulkan Sierra Negra jest zlokalizowany na wyspie Isabela. Żywioł rozpoczął erupcję 26 czerwca. Poprzedziły ją liczne roje trzęsień ziemi. Większość z wstrząsów miała hipocentrum na głębokości od 3 do 5 km poniżej wulkanu. Najsilniejszy z nich miał siłę 4,6 stopni w skali Richtera. 

Wyspa Isabela jest zamieszkana. Władze Ekwadoru, który ma jurysdykcję nad Wyspami Galapagos, zarządziły ewakuację 50 mieszkańców. Dostęp do wulkanu Sierra Negra i wulkanu El Qura został ograniczony.

Warto odnotować, że jest to już druga erupcja wulkanu na Wyspach Galapagos, do której doszło w ostatnich dniach. Kilkanaście dni temu, 16 czerwca, doszło do wybuchu wybuchu pobliskiego wulkanu La Cumbre na wyspie Fernandina. 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroKomentarze

Gdyby Bóg był doskonały i nieomylny ,to po świecie by nie chodziło tylu kretynów.

Portret użytkownika keri

CO2 jest tak strasznie mało -

CO2 jest tak strasznie mało - kilkanaście razy za mało, aby było dobre dotlenienie (bez CO2 człowiek umrzez z niedotlenienia!), że wulkany powinny wybuchać nieustannie, aby ten gaz nieco zwiększyć.

Teraz każdy wybuch mendia opisują jako katastrofę, nawet jeśli ledwie beknie.

Głosuję na oddzielenie państwa od kościoła czyli na Wiosnę Roberta Biedronia

Gdyby Bóg był doskonały i nieomylny ,to po świecie by nie chodziło tylu kretynów.

Skomentuj