Na wyspach Galapagos porwano ponad sto gigantycznych żółwi

Kategorie: 

źródło: pixabay.com

Ekwadorskie Ministerstwo Środowiska poinformowało, że z Parku Narodowego Wysp Galapagos zostało porwanych ponad 123 żółwi słoniowych. 

Według ministerstwa żółwie zostały schwytane w centrum hodowli żółwi "Arnaldo Tupisi" na wyspie Isabela. Dyrekcja Parku Narodowego Wysp Galapagos poinformowała o tym 27 września prokuraturę Santa Cruz. Doliczono się porwania w sumie 123 żółwi. 

 

Władze przeprowadzają wstępne dochodzenie na podstawie przepisów ekwadorskiego kodeksu karnego w sprawie zbrodni przeciwko dzikiej faunie i florze. Prawdopodobnie była to kradzież na zamówienie. 

Żółwie słoniowe to jedne z największych zwierząt tego typu na Ziemi. Ich pancerz grzbietowy może mieć ponad 1,5 metra. Niektóre osobniki ważą ponad 400 kg i porwanie 123 takich zwierząt to duża operacja logistyczna. 

 

Jedyne żółwie, które mogą się mierzyć rozmiarami z żółwiami słoniowymi to żółwie olbrzymie z wysp Oceanu Indyjskiego. Warto też wspomnieć, że w październiku 2015 r. na Wyspach Galapagos odkryto nowy gatunek wielkiego żółwia, a kolejne mogą jeszcze czekać na odkrycie.

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj