Na wybrzeżu Wielkiej Brytanii wystąpiło meteo-tsunami

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Woda na brytyjskim wybrzeżu w pobliżu Pembrokeshire „wyciekła z portu zamiast do niego wpłynąć”. Dziwaczne zjawisko zaszokowało mieszkańców. Niektórzy obawiali się, że cofanie się wody to zapowiedź tsunami. Dużo się zresztą nie pomylili.

 

Naukowcy powiązali to zjawisko z niezwykle silnymi pływami oceanicznymi na skutek perygeum Księżyca. Jednak głównym winowajcą jest zjawisko podobne do tsunami, ale spowodowanym zaburzeniami ciśnienia barometrycznego, które często są kojarzone z ekstremalnymi zdarzeniami pogodowymi. Zdaniem świadków woda wydawała się wypływać z portu, a nie wpływać do środka. Inni twierdzą, że woda pojawiała się i odchodziła, a potem znowu wracała, tak jak przy klasycznym tsunami. 

 

Eksperci twierdzą, że aktywność ta mogła zostać wywołana tylko przez meteotsunami. Tak duże fale spowodowane są zaburzeniami ciśnienia barometrycznego, które często są związane z ekstremalnymi zdarzeniami pogodowymi.

Wszystko rozegrało się w zeszłą sobotę około 8:50 rano. To wydarzenie jest jeszcze bardziej tajemnicze, ponieważ nie było doniesień o możłiwości takiej aktywności tego ranka i nie doszło do niego nigdzie poza tym małym zakątkiem wybrzeża Pembrokeshire.

 

Jeden z właścicieli łodzi czarterowych w porcie Courtmacsherry powiedział, że widział, jak woda „poszła niewłaściwą drogą, którą miała nadejść”. Potem dodał, że „woda wlewała się jak rzeka".

"Nigdy wcześniej czegoś takiego nie widziałem. Pierwszą rzeczą, o której myślisz, jest„ tsunami i szczerze mówiąc, gdyby woda płynęła szybciej, myślę, że byśmy wszyscy zmierzali w stronę wzgórz”.

Prędkość wody była tak duża, że gdyby w wodzie byli ludzie, lub pływający kajakiem, byłby to dla nich duży problem utrzymać się na powierzchni.


 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Skomentuj