Na wybrzeżu Morza Kaspijskiego w Dagestanie znaleziono 2,5 tys. martwych fok

Kategorie: 

Źródło: Vkontakcie

Liczba martwych fok znalezionych na wybrzeżu Morza Kaspijskiego w Dagestanie osiągnęła już 2500 osobników.

 

 

Według Caspian Conservation Center w Morzu Kaspijskim żyje nie więcej niż 70 000 specjalnych endemicznych fok, ale dokładne dane nie są dostępne, ponieważ centrum nie monitoruje ich liczby na bieżąco.

 

Zdaniem służby prasowej Ministerstwa Zasobów Naturalnych Republiki Dagestanu śmierć fok w Morzu Kaspijskim nastąpiła prawdopodobnie z powodu czynników naturalnych.

 

W wyniku sekcji zwłok fok pobrano dużą ilość próbek, przeprowadzono szczegółową analizę bakteryjną, przeprowadzono badania wirusologiczne, w tym badanie tkanek na obecność wirusa COVID-19. Stan narządów wewnętrznych badanych fok nie potwierdził hipotezy o ich zatruciu metalami ciężkimi lub pestycydami.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Q.

Tak akurat - 2.500 fok

Tak akurat - 2.500 fok przekręciło się z "powodów naturalnych".. tak poprostu. Czy gdyby znaleziono taką liczbę ludzi padłych byle gdzie to też by orzeknięto, że to z przyczyn naturalnych ? To jest katastrofa ! ,którą można wytłumaczyć jedynie wielkim wymieraniem lub skażeniem środowiska co w byłej republice radzieckiej wcale nie powinno dziwić.

Skomentuj