Na wybrzeżu Morza Bałtyckiego znajdowane są martwe ryby-miecze

Kategorie: 

Miecznik znaleziony na Mierzeji Kurońskiej - źródło: Internet
W odstępie kilku dni, na brzegach Bałtyku morze wyrzucało martwe ryby z gatunku Xiphias gladius, zwane z racji fizjonomii miecznikami albo włócznikami. Ryby te występują głównie w wodach tropikalnych, a na Bałtyk zapuszczają się rzadko. W ciągu dwóch dni, martwe osobniki z tego gatunku znaleziono w polskim Dźwirzynie i na Mierzei Kurońskiej.
 
Miecznik znaleziony na plaży w Dźwirzynie, na polskim wybrzeżu, mierzył ponad 2 metry i ważył 67 kg. Na razie nie wiadomo jaka jest przyczyna śmierci ryby. Badają to obecnie specjaliści ze Stacji Morskiej w Helu.
Miecznik odnaleziony w Dźwirzynie - źródło: tvn24.pl
Podobne znalezisko zidentyfikowali rosyjscy turyści w Obwodzie Kaliningradzkim, a konkretnie na wchodzącej w jego skład Mierzei Kurońskiej. Zwierze było podobnej wielkości jak osobnik znaleziony w Polsce.
Mieczniki wpływają na wody Morza Bałtyckiego bardzo rzadko. Jeśli już się to stanie widywane są przeważnie w zachodniej części akwenu. Parę lat temu taką rybę zdołał złowić jeden z wędkarzy morskich wędkujący na polskim wybrzeżu w pobliżu Świnoujścia. Biorąc pod uwagę fakt niższego od oceanicznego zasolenia w Bałtyku i nieznanego habitatu, ryba ta nie ma szans na przeżycie i zapewne taka jest przyczyna śmierci odnajdowanych ostatnio osobników.
 
 
 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroKomentarze

Portret użytkownika Ogo Pogo

AMR ,kmiotku żydowski .Zajmij

AMR ,kmiotku żydowski .Zajmij się pracą.Posprzątaj w mieszkaniu.Przestań chlać  i w alkoholwych zwidach znęcać się nad klawitura.Umyj sobie obrzezanego prącia bo cuchnie jak cholera.Nie żryj tyle uboju rytualnego bo stajesz się niemożliwy jak Szechter.Ignorancie,palancie mógłbym spróbować z twoją mową nienawiści finansowaną sorosem odnieść się do organów ścigania.Tylko po co?Talmudyczny matole z pokireszowaną kiepełe..Od rana do wieczora.Gdzie pojawi się katolicki ,chrześcijański komentarz  goowno islamistyczno talmudyczne AMR w akcji.

Na twój jakiś komentarz wnoszący coś do dyskusji nie mozna liczyć.W zamian fekalia,ekskrement ,cuchnące antypolskie rzygowiny.

Ciul jesteś i to obrzezany.

Obca mi ta forma wypowiedzi.

Niestety musiałem jej użyć w stosunku do ciebie rzydowino.To poziom nizszy niz troglodyta..

Portret użytkownika Pegaz

Dlaczego palancie? ublizasz

Dlaczego palancie? ublizasz wszystkim w kolo,czlowiek wyraza swoja opinie,i uwazam ze trafna,a ty go wyzywasz od palantow,jescze raz zobacze taka odpowiedz,a bede kopiowal i wysylal do prokuratury..Zalozysz sie ze to zrobie?

Portret użytkownika eva11

jaja ci obcieli,ze za slowo

jaja ci obcieli,ze za slowo palant straszysz prokuraturom ?

a potem tacy narzekaja na system ...

prokurature im stworzyli,zeby cioty takie chodzily po ziemi ...nie dziwne,ze musza potem szukac uciech w necie ...

wyzwisko cie boli ? to tylko slowo,za to straszenie i donos to juz nie slowa,a czyny ....

 

Portret użytkownika Observer

HARRP juz zdemontowali na

HARRP juz zdemontowali na Gekonie, teraz jest na terenach amerykanskich baz wojskowych (kilku)na calym swiecie rozmieszczonych-lepsza kontrola wiazki elektromagnetycznej, oraz aby zamknieto usta nieustepliwym szperaczom ujawniajacym technologie uzywane dla NWO

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

... Że co??! "Przez Maryje w

... Że co??! "Przez Maryje w objawieniach" ??!!

Chyba cię osiołkiu pogięło. Nie było żadnych objawień boskich, tylko diabelskie, dla zwiedzenia naiwnych baranków... Bóg objawił się w naszej inteligentnej rzeczywistości, niestety zbrukanej ludzką naiwnością i głupotą... A po cóż miałby się Bóg "objawiać"? Dla takich matołów co w niego uwierzą? Jak nie czują boskiegoistnienia muszą zginąć... Wiara to za mało... Bóg jest w nas i codziennie woła o nasze dobre życie, tylko go nie słuchamy, bo słuchamy diabła Jezusa, diablicę Maryję i szatanskiego ducha pomiędzy nimi...

Portret użytkownika tomasz26

objawienie boga Jahwe z

objawienie boga Jahwe z Oriona jest zaćmą umysłową(do tego służy)..pamiętać ze on się objawił tzw.żydom w statku kosmicznym..my Słowianie mamy swego Światowida jeśli już ktoś chce...ps .żydzi są tak samo wkręcani jak reszta ludzi na ziemi. hmmm...właściwie rezerwacie ziemskim...:(

Strony

Skomentuj