Na wybrzeżu Islandii odnaleziono dziesiątki martwych wielorybów 

Kategorie: 

Źródło: David Schwarzhans

W Islandii odnaleziono masowy grób wielu waleni. Masowe samobójstwo kilkudziesięciu grindwali zauważono po raz pierwszy dopiero 18 lipca 2019 roku. Zidentyfikowano wtedy dziesiątki martwych wielorybów.

 

Nieżyjące już ssaki morskie, zagrzebane w piachu, zostały znalezione na jednej  z plaż półwyspu Snæfellsnes w zachodniej Islandii. Zwłoki zostały odkryte przez turystów podczas wycieczki helikopterem, do tych odległych regionów.

Zdjęcie: David Schwarzhans

To nie pierwszy raz gdy grindwale popełniają samobójstwo wpływając na mieliznę. Tego typu zjawisko obserwowane jest przede wszystkim w okolicy Nowej Zelandii. Jego mechanizm nie jest znany, ale istnieją podejrzenia, że walenie giną na skutek dezorientacji spowodowanej działaniem sonarów. 

Zdjęcie: David Schwarzhans

 

 

 

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika jana

To sonary i boje które swoim

To sonary i boje które swoim działaniem rozmieszczone po oceanach niczym śmieci plastikowe , torturują swoją pracą ssaki jak wieloryby , delfiny tez je odbierają . Ale kto armi zabroni w imię bogaczy i ich kasy .

Portret użytkownika minoduesp

Te papugi w Australii co

Te papugi w Australii co spadły koło szkoły też pewnie "popełniły samobujstwo" - może najadły się tłuczonego szkła ... 

Ludzkość w swej zachłanności nie liczy się z naturą zaśmiecając wszystko tak fizycznie jak i energetycznie a potem jest zdziwiona ,że zwierzęta padają jak zagazowane ..

Portret użytkownika Medium

To nie pierwszy raz gdy

To nie pierwszy raz gdy grindwale popełniają samobójstwo wpływając na mieliznę.

Zwierzęta nie popełniają samobójstw. Musi być jakaś przyczyna, która wykurza je z własnego bezpiecznego środowiska.

Czas zatem przestać używać tego fałszywego sformułowania. 

Skomentuj