Na wybrzeżu Irlandii, złowiono rzadką w tej części świata, kałamarnicę olbrzymią

Kategorie: 

Źródło: Twitter

Na południowo-zachodnim wybrzeżu Irlandii złowiono nietypową w tych wodach, kałamarnicę olbrzymią. Według lokalnych mediów, jest to największy głowonóg złapany w wodach terytorialnych Irlandii, w ciągu ostatnich 22 lat.

 

Kałamarnica z mackami długimi na nawet 5,8 metra, została złowiona przez trawler rybacki. W sieci zwierzę złapało się około 190 km od wybrzeża hrabstwa Kerry. Stworzenie zostało przewiezione do miejscowego akwarium znajdującego się w miasteczku Dingle. Później, gigant został wystawiony na wystawie w znajdującym się tam muzeum zoologicznym.

Zdaniem ekspertów taki połów jest rzadkością, ponieważ kałamarnice olbrzymie żyją przeważnie na dużych głębokościach, nawet powyżej tysiąca metrów pod wodą i rzadko zapuszczają się w górne warstwy oceanu, a to tam właśnie kałamarnica została schwytana.

Głębokość morza w miejscu gdzie doszło do złapania olbrzyma to aż trzy kilometry. Specjaliści uważają, że kałamarnica wypłynęła z głębin w pogoni za zdobyczą. Złapany osobnik był młodym samcem i z pewnością mógł osiągnąć jeszcze większe rozmiary. Zdarzają się kałamarnice mające nawet 15 metrów długości ciała.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Skomentuj