Na wybrzeżu Indonezji uderzyły potężne fale niewiadomego pochodzenia

Kategorie: 

Źródło: Internet

Do niezwykłego wydarzenia doszło na wybrzeżu Indonezji. Od strony morza nadeszły wielkie fale, przypominające tsunami. Woda wdarła się w głąb lądu i doprowadziła do uszkodzeń wielu zabudowań znajdujących się w linii brzegowej.

Przyczyny tego zjawiska, które miało miejsce 08 czerwca 2016 nie zostały jeszcze wyjaśnione. Początkowo podejrzewano, że jest to tsunami na skutek podmorskiego trzęsienia ziemi, ale brakuje zjawisk sejsmicznych, którym można przypisać takie konsekwencje.

 

Jest też bardzo możliwe, że zjawisko zostało wywołane przez podmorskie osuwisko. Tego typu zdarzenia potrafią również wywołać fale tsunami. Na szczęście te fale mimo wszystko nie były na tyle wysokie, aby zagrozić życiu ludzi. Jak widać z poniższych nagrań, turyści na Bali wręcz świetnie się bawili.

 

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj