Na współczesne pole walki trafia coraz więcej broni laserowej

Kategorie: 

Chiński laser Silent Hunter - źódło: Materiały prasowe

Zwolennicy Star Trek i Star Wars ucieszą się, że na współczesne pole walki trafia coraz więcej broni laserowej. Nad takimi działami pracuje wiele krajów na świecie. Ostatnio jeden z najsilniejszych laserów przedstawili Chińczycy.

Działo laserowe Silent Hunter zostało zaprezentowane podczas targów zbrojeniowych, które odbyły się w Dubaju. Prezentowane działo jest w stanie prowadzić atak za pomocą wiązki laserowej zarówno w stronę celów latających jak i naziemnych. 

 

Według zapewnień chińskich konstruktorów, Silent Hunter jest w stanie z kilometra przecinać opancerzoną karoserię pojazdów wojskowych. Aby tego dokonać laser dysponuje mocą od 50 do 70 kW. To niemal dziesięciokrotnie więcej niż przenośny amerykański laser Mobile High Energy Laser (MEHEL), montowany na pojazdach Stryker. 

Obecnie wykorzystanie broni laserowej w warunkach bojowych odbywa się na frontach walki z ISIS. Amerykańscy żołnierze stosują lasery do zestrzeliwania dronów szpiegowskich i atakujących, ponieważ dżihadyści zaczęli stosować drony z ładunkami wybuchowymi detonowanymi zdalnie. Dzięki laserom można je unieszkodliwiać z dużej odległości.


 

 

 

Ocena: 

Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika ajwaj

Nic mnie tak nie wkurwia jak

Nic mnie tak nie wkur**** jak nowości (uwzględniając to co budują realnie vs to co pokazują) nauki, efekty pracy tysięcy ludzi opłacanych z podatków milionów ludzi ... zamontowane na urządzeniach do zabijania tych ludzi którzy płacą za to ze swoich podatków, które to urządzenia będą obsługiwane przezpółmózgie dzieci (tzw żołnierze mają po kilkanaście lat) zindoktrynowane przez 70 letnie skur***** dziady.
I wszyscy mają się cieszyć z tego, że za 50 lat wejdzie to do publicznego użytku (jeżeli podatnicy dadzą radę to opłacić drugi raz w cywilnych zastosowaniach)
No co jest do kur***** nędzy z tą ludzkością nie tak?!

Portret użytkownika Vohhg

<p>Samurajski "miecz", to

<p>Samurajski "miecz", to także szabla. Sprawdź definicję. A czy polska szabla lepsza, to tylko nic nie znaczące bzdurzenie. Szabla,&nbsp;uważana za polską, jest białą bronią z całkiem innych krain</p>

Skomentuj