Na włoskiej wyspie Ischia doszło do potężnego osuwiska - ratownicy poszukują zaginionych

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Strumień błota i gruzu, który dotarł do wybrzeża w sobotę rano, powalił drzewa, pochląnął budynki i wciągnął samochody do morza – donosi BBC.

 

Kilka osób zginęło przy osunięciu się ziemi spowodowanym ulewnymi deszczami na wyspie Ischia w pobliżu Neapolu.

 

Potok błota i gruzu, który uderzył w wybrzeże w sobotę rano, powalił drzewa, pochłonął budynki i zmiótł dziesiątki pojazdów do morza.

 

Według doniesień pod warstwą błota znaleziono ciało kobiety, a jeszcze kilka osób jest zaginionych.

 

Dziesiątki domów zostało odciętych od świata, a zła pogoda utrudnia ratownikom prowadzenie akcji.

 

Lisa Mocciaro, mieszkanka miasta, powiedziała agencji informacyjnej Ansa: „Około trzeciej nad ranem usłyszeliśmy huk, potem nastąpiło pierwsze osuwisko, a około piątej nad ranem ruszyło drugie. To było straszne”.

 

Włoski minister spraw wewnętrznych Matteo Piantedosi powiedział dziennikarzom, że sytuacja jest bardzo trudna i że uważa się, że zaginione osoby zostały uwięzione pod potokiem błota. W ciągu sześciu godzin spadło do 155 mm deszczu.

 

W regionie Kampania, gdzie znajduje się wyspa Ischia, od kilku dni pada ulewny deszcz. Ostrzeżenie meteorologiczne przed deszczem i silnym wiatrem obowiązuje do niedzieli.

 

W czwartek dwie osoby zginęły z powodu złej pogody w regionie. Argentyński turysta utonął po wpadnięciu do morza podczas sztormu na wybrzeżu, a kolejna osoba zginęła od uderzenia pioruna na plaży.

 

Lokalne władze apelują do mieszkańców o pozostanie w domach, aby nie zakłócać pracy służb ratunkowych.

 

Wcześniej minister infrastruktury Matteo Salvini powiedział, że w wyniku osuwiska zginęło osiem osób. Jednak minister spraw wewnętrznych stwierdził później, że liczba ofiar śmiertelnych nie została jeszcze potwierdzona.

 

Ischia, podobnie jak sąsiednia wyspa Capri, położona na Morzu Tyrreńskim, jest popularnym celem wakacyjnym Włochów i zagranicznych turystów.

 

Ischia pojawiła się w popularnej serii książek Eleny Ferrante Romans neapolitański, a także nakręcono tu film Utalentowany pan Ripley.

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika astrospasto

jestem pewny prawię w 10% że

jestem pewny prawię w 10% że jeśli jakakolwiek apokalipsa nastąpi za 70 lat każdy, kto uważa, że będzie wybawiony, nie dotknie go śmierć z "rąk" apokalipsy. A każdy kto jest niewierny i nie postępuję jak nakazano zostanie uśmiercony wcześniej. Także ku^&a wodna zacznij Żyć własnym życiem bo może okazać się, że żyłeś czyimyś myślami... Tak jak w każdym przypadku będą osoby które przeżyją czasy apokalipsy która będzie według moich "myśli" za 70 lat. czas start!.

Portret użytkownika Q.

..zacznij żyć własnym życiem.

..zacznij żyć własnym życiem..

Tutaj w pełni się zgadzam ale z tą apokaliptyczną wizją odsiewającą sprawiedliwych od "niewiernych" to nie przesadzaj - nic takiego się nie stanie bo nikt nad nami nie "czuwa", gdyż to zwykłe religijne brednie służące straszeniu paragian by się swoich kapłanów słuchali. Dlatego wstrzymuję się od oceny gdyż nie ma tu opcji "pół na pół".

Psalm 18.29  „Ty zaiste zapalasz pochodnię moją; Pan, Bóg mój, oświeca ciemności moje

Portret użytkownika b@ron

no dużo jasnowidzów twierdzi

no dużo jasnowidzów twierdzi że czasy ostateczne poprzedzą kataklizmy, które wręcz zablokują działania wojenne

no ale cóż... skoro świat ju z tak zepsuty  ze naprawić się go nie da... no to niech bedzie ten koniec...

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika Q.

Zepsuty to można mieć ząb. A

Zepsuty to można mieć ząb. A świat jaki jest taki sobie będzie i nic z zewnątrz tego nie zmieni gdyż to zależy wyłącznie od nas wszystkich. Relacje w rodzinie, sąsiedztwie, pracy, szkole itd. itp. etc. - to wszystko tworzy świat w jakim żyjemy, czyli wypadkową myśli i czynów nas wszystkich. Mohandas Ghandi (Mahatma - to tytuł grzecznościowy tłumaczony jako - wielki duchem) powiedział: "Bądź zmianą którą chcesz ujrzeć w świecie " .. I tylko w ten sposób da się "naprawić świat" - poprzez samokontrolę każdego z osobna człowieka na ziemi, według maksymy: nie czyń drugiemu co tobie nie miłe - czyń tak jak chcesz aby i tobie czyniono. Gdy wszyscy się to tej mądrości zastosują (czyli uzewnętrznią prawdę natury ludzkiej) świat ziemski stanie się prawdziwym rajem.. tym utraconym. Ale możliwe to będzie dopiero wtedy, gdy poszczególni ludzie zainteresują się tym co nazywa się rozwojem duchowym i zaczną kroczyć "ścieżką prawdy".

Skomentuj