Na Węgrzech wielodzietne rodziny będą zwolnione z podatku dochodowego

Kategorie: 

Źródło: Pixabay

Premier Węgier, Viktor Orban, przedstawił siedmiopunktowy "plan działań na rzecz ochrony rodziny", mający na celu zwiększenie liczby urodzeń w kraju oraz zmniejszenie imigracji. 

Najważniejszą zmianą ma być dożywotnie zwolnienie kobiet, które wychowały co najmniej czwórkę dzieci, z płacenia podatku dochodowego. Całe rodziny będą mogły również liczyć na dotacje na zakup większych samochodów. Plan działania zakłada także rozszerzenie programu pożyczkowego, aby pomóc rodzinom z co najmniej dwójką dzieci przy zakupie nowego domu.

 

Rząd zapowiedział również przeznaczenie większych środków na węgierski system opieki zdrowotnej i utworzenie nowych 21 tysięcy miejsc w żłobkach. Dziadkowie, którzy będą opiekowali się dziećmi w zastępstwie rodziców, według Viktora Orbana będą mogli liczyć na otrzymanie zapomogi.

 

Premier Węgier martwi się spadającym wskaźnikiem urodzeń w kraju i postanowił podjąć stanowcze kroki, by odwrócić negatywny trend, który jednakże dotyczy nie tylko tego państwa. Według danych Eurostatu za rok 2017, na terenie całej Unii Europejskiej urodziło się 5,1 miliona dzieci, a więc o 90 tysięcy mniej niż rok wcześniej. Na przestrzeni tych samych 12 miesięcy zarejestrowano natomiast 5,3 miliona zgonów. Na Węgrzech odnotowano 94600 narodzin i 131900 zgonów.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: ZychMan
Portret użytkownika ZychMan

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl od ponad 2 lat. Specjalista z zakresu Internetu i tematyki naukowej. Nie stroni również od bieżących tematów politycznych.


Komentarze

Portret użytkownika michalb

Odkąd feministki postanowiły,

Odkąd feministki postanowiły, że kobiety mają pracować zamiast rodzić dzieci to rodzi się coraz mniej dzieci. Teraz jest odwrotny ruch, który można nazwać "mama na pełny etat". Czyżbyśmy wracali do XIX-wiecznych standardów? Ps. System kazał mi kliknąć we wszystkie zdjęcia, na których są mosty a tam same wiadukty haha głupi boot sprawdza, czy nie jestem robotem.

 

Portret użytkownika Roni Tornado

Głupotę palnąłeś w pierwszym

Głupotę palnąłeś w pierwszym zdaniu. Strasznie "krótkowzroczny" jesteś ! Ludzie nie mają dzieci przede wszystkim z powodu zbyt małych zarobków. Osoby myślące nie wpakują się w biedę wiedząc, że nie podołają finansowo z utrzymaniem kolejnej osoby. Jest jeszcze coś takiego, że ludzie za normalnymi zarobkami wyjeżdżają za granicę.

Portret użytkownika lealnie

Brzmi sensownie. Zamiast

Brzmi sensownie. Zamiast zatrudniać kolejną armię urzędników do rozdawania, to mam odliczy sobie po prostu sama podatek (nie bierze bezwarunkowo a jedynie: nie daje podatku). Druga strona medalu, ile lat "mama" nie będzie i tak generowała podatku, bo nie będzie pracowała wychowując 4+ dzieci? No i co tu ma być zachętą? Przez X lat nie widac korzyści, a potem tez na wodzie pisane czy będzie miała siłę iść do pracy i na ile lat.

Portret użytkownika dziiadek ze wsi

Rozdawnictwo pieniędzy jest w

Rozdawnictwo pieniędzy jest w całej Europie. A trole z PO nadal skuczą starą śpiewkę że 500+ zrujnowało Polskę. Ciekawe jak by się odnieśli do takich rewelacji wprowadzonych u nas? Mnie się zdaje że żymianie nie mogą przeboleć każdej jednej złotóweczki.

Portret użytkownika inzynier magister

Za Orbana trzeba się modlić

Za Orbana trzeba się modlić bo filantropowcy tylko czychają na niego ! Należy się także modlić do Ducha Świętego za Polaków bo zbliżają się wybory i partia sorosa czyli biedroniowy zbok co to wkłada sobie od tyłu będzie zagrożeniem gdyby wszedł do sejmu bo będzie szalał tak jak inny zbok co to ma rozlewnie wódki !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Skomentuj