Na Węgrzech, pomaganie imigrantom stało się nielegalne

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Węgierski parlament przyjął wczoraj pakiet ustaw, które zabraniają udzielania pomocy nielegalnym imigrantom pod groźbą kary więzienia. Nowe przepisy uderzają głównie w organizacje pozarządowe miliardera George'a Sorosa, które w innych krajach europejskich zajmują się przerzutem ludzi z Afryki i Bliskiego Wschodu.

 

Przyjęte prawo nie bez powodu otrzymało nazwę „Stop Soros”. Węgry zalegalizowały pomaganie imigrantom w uzyskaniu azylu w tym kraju, jeśli nie są do tego uprawnieni. Pracownicy organizacji pozarządowych mogą za to trafić do więzienia na 12 miesięcy. Władze zaostrzyły przepisy azylowe, przez co osoby, którym nie grozi prześladowanie w kraju ich pochodzenia, nie mogą ubiegać się o pobyt i schronienie na Węgrzech.

 

Ponadto, parlament zgodził się nałożyć 25-procentowy podatek na organizacje pozarządowe, które otrzymują pieniądze z zagranicy i wspierają nielegalną imigrację. Tego samego dnia wprowadzono również poprawkę do konstytucji, która nie pozwala „obcej populacji” osiedlać się na terenie państwa.

Jak wynika ze statystyk, na Węgrzech żyje aktualnie ponad 3,5 tysiąca imigrantów, lecz tylko kilkuset z nich otrzymało azyl. Unia Europejska groziła Węgrom sankcjami za przyjęcie nowych przepisów, a także Polsce i innym państwom Europy Środkowo-Wschodniej za „brak solidarności” w przyjmowaniu nielegalnych nieintegrujących się imigrantów. Polska co prawda sprowadziła do siebie kilka milionów ludzi głównie z ogarniętej wojną Ukrainy, ale dla UE nie ma to żadnego znaczenia.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika hyh

W wielu przepowiednich jest

W wielu przepowiednich jest ,ze ludy te zemszcza sie za ich traktowanie ... Tez nie beda pomagac uciekinierom podczas wojny z Europy ... Oko za oko . zab za zab...

Ponadto wlasnie imigranci sa tymi co maja zabrac domy i zniszczyc zycie niewierzacym ktorzy odwrocili sie od Boga...

takze mozna sie pogubic kto z kim i za co...ale jedno jest pewne trzeba ufac Bogu , ze on Nas bedzie prowadzil prawidlowo mysla i czynem do celu.

a cel nie bedzie latwy ... to bedzie wojna religijna...a na czole imigrant nie ma napisane czy jest za NWO czy jest z Bogiem..

Portret użytkownika Popiół z feniksa

Popatrzcie na te zdjęcia w

Popatrzcie na te zdjęcia w artykule - Jak należałoby je ztytuować ?. Ja opatrzyłbym je tutułem :" Żołnierze islamu ". Gdzie oni idą ? - idą budować przyczółki swojej wiary . Obcej  dla mentalności autochtonów miejsc do których zmierzają. To nie " ubogacenie" lecz zawoluowana agresja , bez względu na wiatr , który niesie ten posiew chwastów na pszeniczne niwy. A nasi pasterze widzą w nich bliźnich , pobitych do granicy utraty życia , jako ten obiekt miłosierdzia Samarytaninia z Ewangelii ?. Potracili rozumy albo są zdrajcami Chrystusa i Jego dzieła , mającego ogarnać wszystkie narody przez Ewagelię i chrzest . W pierwszym przypadku widzą wroga odajacego się do niewoli , czyli potencjanych ludzi do nawrócenia - przez zatwrdziałość ich serc a  także rygor ich sytemu wierzeń , to niermal w każdym przypadku to niemożliwe ! . W drugim przypadku jest to działanie wsteczne ewangelizacji świata , a więc odwrót chrześcijaństwa. A  czym jest islam względem chrześcijaństwa ? - to główny podmiot przypowieści o chwaście czyli religia antychrysta.

Portret użytkownika Popiół z feniksa

Poplątały ci się żywioły ze

Poplątały ci się żywioły ze skutkiem , który powodują. Każdy rolnik gdyby mógł , uciszyłby wiatr który niesie nasiona ostów na jego pole .Nie myl tego z obawą o utonięcie , wszak to ludzka fala a nie żywioł nadciąga . Cytat bez związku. A antychrysta nie należy się bać , tylko wystrzegać ! .

Portret użytkownika Djehuty

W latach 40-45 i w polsce

W latach 40-45 i w polsce było karane pomoganie pewnej grupie "innych" ludzi. Historia koło zatacza ubierając się w inne szaty. Tak, tak - to nie jest to samo!?

"Do szklanki pełnej już się nie doleje".

Portret użytkownika panmaciej

Węgrzy idą za przykładem tych

Węgrzy idą za przykładem tych którzy we wspomnianych latach  40-45 to wspóltworzyli :D. Theodor Herzl - był taki tfurca.    netanjahu już 2015 roku oświadczył, że nie przyjmą nikogo z afryki czy Syrii i wybuduje ogrodzenia na granicy z  Jordanią . Tak więc nie ma co bredzić. Węgrzy idą przetartym już szlakeim. Biggrin

 

Portret użytkownika hyh

Wegrzy to asekuranci do konca

Wegrzy to asekuranci do konca ... Przetartym szlakiem ? Przeciez to byl najdluzej w wojnie sojusznik Hitlera wiec na wlasnym podworku nauczyli sie jak postepuje sie z bezbronnymi i slabymi obcymi nacjami.

Fakt ,ze ratowali Zydow pdoobnie jak Bulgarzy umniejsza ich zbrodnie i winy...

 

Portret użytkownika Howard

Przesladowani przez Niemcow

Przesladowani przez Niemcow polscy Zydzi nie byli nielegalnymi imigrantami lecz obywatelami RP. Pomaganie im nie bylo analogiczne z obecnym ulatwianiem wjazdu na Wegry hordom agresywnych mahometanskich gwalcicieli i bandytow  przez sataniste Sorosa i jego agentury. Chybiona analogia. 

Strony

Skomentuj