Na Uralu i Syberii osiągnięto rekordowo niską temperaturę dla listopada

Kategorie: 

Źródło: Internet

Obecna temperatura na Uralu i Syberii wynosi obecnie -30 °C. Jest poniżej listopadowych norm o jakieś 10-15 °C. W kilku miastach zostały odwołane zajęcia dla młodszych uczniów.

 

Zgodnie z przewidywaniami synoptyków, wczorajszy dzień był jednym z najzimniejszych dni listopada w ciągu ostatnich 20 lat. Ze względu na wyjątkowo niską temperaturę wystąpiły przerwy w przewodach elektrycznych. Bez światła funkcjonują dwie główne dzielnice stolicy Uralu – Uralmash i Elmash.

 

Ludzie zmierzają do pracy w ciemności, zajęcia w szkołach i przedszkolach zostały odwołane. Na drogach z powodu braku sygnalizacji powstają kilometrowe korki. Na miejscu pracuje dwudziestu ratowników, którzy mają przywrócić dostawę energii elektrycznej w ciągu kilku godzin.Średnia temperatura dobowa jest obecnie o 10-12 °C poniżej normy, co utrzymuje się już od soboty. Tak lodowaty listopad nie był odczuwany od dłuższego czasu, zimno przybyło wraz z arktycznym antycyklonem – twierdzi Galina Shaporenko, główny prognostyk meteorologicznego centrum w Uralu.

 

Na zimnie korzysta branża odzieżowa, rynek zalały ubrania i obuwie, na które największy popyt był zazwyczaj podczas styczniowych mrozów. Władze apelują o niewychodzenie z domu bez większej potrzeby, a przede wszystkim o niewybieranie się w długie podróże. Na trasach ma powstać 40 specjalnych, ruchomych punktów ogrzewania.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet


Komentarze

Portret użytkownika Badyl

Jest to najprawdopodobniej

Jest to najprawdopodobniej efekt przemieszczenia się bieguna północnego (przebiegunowienia), który jest obecnie właśnie na terenie Syberii. Stąd też anomale w drugą stronę na biegunie (topnienie lodowców)

Portret użytkownika komentator

"Ze względu na wyjątkowo

"Ze względu na wyjątkowo niską temperaturę wystąpiły przerwy w przewodach elektrycznych."

 

Tak się zastanawiam co to takiego te przerwy w przewodach elektrycznych?

Czyżby przewody przybierały formę linii przerywanej? A może zamieniają się w kreski i kropki?

Skomentuj