Na Uralu dosłownie pękają góry

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Pęknięcia gór zaobserwowano na obrzeżach obszaru w okolicy Magnitogorska. Są one na tyle duże, że mają po kilka kilometrów i są one widoczna nawet z kosmosu. 

Powstaje pytanie, czy to tylko stare kopalnie czy też dzieje się tam coś niezwykłego. W sumie na Uralu znaleziono cztery równoległe głębokie pęknięcia. Długość każdego z nie to nie mniej niż dwa i pół kilometra.

 

To co wiadomo na pewno, to fakt, że właśnie w tej okolicy wydobywa się rudę tytanu. W 1957 roku właśnie z niej stworzono pierwszego na świecie satelitę - Sputnika.  Przez pół wieku górnicy dokopali się tam na ponad kilometr w głąb. W związku z działalnością górniczą grunt podnosi się tam z roku na rok, centymetr po centymetrze.

 

Co ciekawe, w okolicy gdzie doszło do tych szkód górniczych, nie działają kompasy, których igła akurat tam pokazuje zły kierunek. Wynika to z faktu istnienia w tym miejscu tak dużej ilości rudy.


Zdaniem ekspertów te pęknięcia to pozostałości po zamkniętych już i zawalonych kopalniach. Niemniej jednak, każdego roku ludzie ryzykują swoje życie starając się zejść do nich. Władze lokalne rozważają stworzenie z kopalń atrakcji turystycznej.
 


 

Ocena: 

5
Średnio: 4.5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Moriar

To góry usypane przez naszych

To góry usypane przez naszych poprzednikowno i w końcu zaczynają się rozpadać. A tak naprawdę, to Ziemia nam puchnie . Wszędzie na calym świecie pęka. tak jak by ją ktoś nadmuchiwał od środka. Pewnie tak jest.

Portret użytkownika Szkarłatny Leon

A więc to na uralu się

A więc to na uralu się zaczyna, wielkie minimum słoneczne to nie tylko mała epoka lodowcowa (może i duża) ale także wzmożone  ruchy skorupy ziemskiej, błotne powodzie, wybuchy wulkanów, trzęsienia ziemi, zaczyna robić się ciekawie czekam na rozwój sytuacji i robię zapasy Wink

 

Szacuje się że  co drugi człowiek na ziemi zachoruje na raka a ty ciągle wierzysz w naukę i postęp cywilizacyjny?

 

Portret użytkownika Kwazar

A gdzie qurń...nffa Co?

A gdzie qurń...nffa Co? Cunami ? W sytuacji którą to właśnie opisujesz ...no fajnie....Ty robisz jakieś czegoś zapasy ?!!! Ale po co ? Czy sądzisz że poprzez zbieranie zapasów coś ciebie nie będzie dotyczyło w sytuacji którą opisujesz? To nic osobistego do ciebie z moje strony Smile Tylko taka w odniesieniu do tekstu ogólna refleksja.No ja, i też do tych super serwi...falowców od przetrwania dygresja, co to będa po lasach gonili i żarli co znajdą niewyrżniete wczesniej przez niesurvivalowców, tylko tak samo głodnych.Tak generalnie to oni mają moim skromnym zdaniem najeb...najeżone w głowach.Zbyt mała wyobraźnia im towarzyszy za to,bawią się w najlepsze naiwne dziecka.

Portret użytkownika Kwazar

JA tysz YYYYEKSPERT  to

JA tysz YYYYEKSPERT  to powiem, że sądzę,że góry pękają nie z powodu jakichś bliżej niezbadanych oddziaływan geologicznych ale z powodu tych zbadanych oddziaływań geologiczbych w wyniku szkód górniczych.Nie sądzę,żeby w tych kopalniach po wybraniu urobku przejmowano się wypełnianiem pustych przestrzeni No bo po co, jak u góry tylko góry ?Najwyżej góry u góry im będą pękać. Tak to się właśnie teraz samo zawala od dołu a od góry, góry im pękają i gitara, no bo brak stabilności

Strony

Skomentuj