Na ulicach Paryża żyje coraz więcej uchodźców

Kategorie: 

Uchodźcy w Calais - źródło: Flickr/malachybrowne/CC BY 2.0

Zniszczenie nielegalnego obozowiska we francuskim Calais, określanego często mianem "dżungli", w której mieszkało niemal 10 tysięcy cudzoziemców, wcale nie poprawiło sytuacji w kraju. Dwa miesiące po tym wydarzeniu, uchodźcy zaczęli tworzyć kolejne, lecz mniejsze obozy, tak aby nie zwracać na siebie zbyt wielkiej uwagi. Przebywają tam ludzie, którzy mają nadzieję, że zostaną wpuszczeni do Wielkiej Brytanii.

 

Likwidacja wielkiego koczowiska w Calais wcale nie zmniejszyła napływu cudzoziemców. Przyjezdni zaczęli po prostu szukać sobie innych miejsc i tworzyć kolejne obozowiska. Ludzi bezdomnych jest coraz więcej nie tylko w Calais, ale także na ulicach nawet tak wielkich miast jak Paryż.

 

W północno-wschodniej części stolicy żyje wielu uchodźców i regularnie przybywają kolejni. Znajdujący się w tamtym regionie Ośrodek Humanitarny Paryż-Północ przyjmuje azylantów, których następnie wysyła do specjalnych budynków rozmieszczonych na terenie całego kraju, gdzie tymczasowo otrzymują schronienie, wyżywienie i opiekę zdrowotną. Jednak centrum zlokalizowane w północnej części Paryża może pomieścić maksymalnie 400 osób. Tymczasem w pobliżu tego ośrodka, na jednej z pobliskich ulic powstał "obóz", gdzie bezdomni uchodźcy koczują i oczekują na pomoc. W rzeczywistości, jest to specjalnie wydzielona linia o szerokości około 60 centymetrów, gdzie cudzoziemcy mają prawo nocować.

 

Organizacja humanitarna Care4Calais twierdzi, że na ulicach Paryża żyje obecnie kilkuset uchodźców a każdego dnia przybywa od 50 do 100 kolejnych. Wielu z nich pochodzi z Calais, ale także z placówek, które już udzieliły im pomocy, z Niemiec, Holandii i Włoch. Jak zatem widać, zniszczenie "dżungli" w Calais nie wywołało zamierzonego efektu. Wielkie obozowisko było czasem określane jako nowe, niewielkie miasteczko uchodźców. Teraz ludzie ci żyją na ulicy i mają tak naprawdę większe szanse aby powrócić do swoich krajów, niż żeby mieli otrzymać pomoc od francuskiego rządu.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika supermen

Ci ludzie nie mają już nic,

 

Ci ludzie nie mają już nic, jeśli chodzi o bliski wsch. Wszystko zostało zabrane przez usa i rosję, europę zach tworząc im tam wojny domowe, które trwają już kilkadziesiąt lat. Nie mieli nawet kija, żeby odeprzeć najeźdzców  z zachodu, drzewa nie rosną, są same pustynie, ale bogate.

( nie mogło by być najeścuf- ten język naprawdę zrobiło jakieś matematydło dla goja,żeby mu życie utrudniać na każdym kroku życiowym przez translacje matematyczną pisma, zapisu do wypowiadanych słów, niech się tam martwi mózg goja o to )

Żyd w tej chwili handluje (oczywiście 100 razy tyle ile ona jest warta) ropą zabraną przez wojska gojskie usa, rosyjskie i europejskie. Goj musi za nią płacić ceną swojego życia, czy to na bliskim wsch, czy w europie i gdziekolwiek na świecie. Jeśli dało się stworzyć wojnę w środku europy, czyli ukraina, da się zrobić wszystko inne jak właśnie te migracje. Fakt, że najprawdopodobnie 80% z nich to faceci z krwi i kości, zdrowi przede wszystkim.

Gdzieś czytałem, że w europie jest nadwyżka kobiet do mężczyzn (z tego ta inwazja), także kobitki miejcie się na baczności, bo tutaj już facetów nie ma. Wszystko schorowane, zarobione i wyniszczone tym systemem hierarchicznym upodlającym goja, bezpłodne społeczeństwo przez biede.

Dla mnie mogą zabierać tu wszystko łącznie z tymi szpitalami, gdzie rzekomo leczą goja lekarze, którzy mają od pięciu do dziesięciu prywatnych gabinetów biorąc 100zł za 5-min roboty, mówiąc jeszcze, że taka biedna i zaniedbana ta słuzba zdrowia jest, przemysł tej trucizny farmaceutycznej.

Niech to pierwsze zabiorą, potem markety, banki i fabryki zachodnio-żydowskie w tym ziemie wyniszczoną chemikaliami. Niech biorą i z urzędów zrobią sobie może winnice i magazyny na mąkę, wyjdzie im to na dobre do stworzenia nowego państwa.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika policja galaktyczna

oj drako drako

oj drako drako

za późno, skończyło się;)

nie wiem skąd wiem... przecież

A Ty Anioł wiesz? skąd wiesz i też ci się materializują "slajdy" Wink co? Wink

ps. Wszystko jest dla wszystkich, ale nie wszystko dla każdego. Mocne, nie? Drako?

pozdrawiam

Portret użytkownika drako_tr

@policja galaktyczna - ehhh

@policja galaktyczna - ehhh Ty chciwusie...

Wiesz, odkąd regularnie zaglądam na ZnZ, czyli od ponad pięciu lat, przewinęła się tu cała rzesza, ciemnopomrocznych jasnowidzów i Ty jak mniemam, jesteś jednym z nich...dla tego w zupełności rozumiem, że "nie wiesz, skąd wiesz"...to jest normalne.

Możliwe jednak, że się mylę (0,01%) i może jednak coś niecoś wiesz...wdzięczny bym był, jakbyś uchylił rąbka "tajemnicy" i mnie nieco oświecił... *biggrin*

ps. Wszystko jest dla wszystkich, ale nie wszystko dla każdego - mocne i prawdziwe.

Również pozdrawiam.

Znalezione obrazy dla zapytania jasnowidz

Portret użytkownika policja galaktyczna

drako... ego wyprzedziło

drako... ego wyprzedziło twoje serce... uważaj, to zła droga

co to za argumenty do rozmowy o tym ile siedzisz w necie i naświetlasz sobie łeb? hmm? o czym ty ze mnąrozmaiasz? mówisz że tylu się przewinęło jasno i ciemnopomrocznych... a ty zostałeś? bo nie wiesz co robić ze swoim życiem, które utopiłeś już 5 lat w tej jednej stronce? jesteś cybernetycznym więźniem, chcesz gdzieś zaistnieć... anonimowo;) gratulacje

dlaczego mnie oceniasz? ego, ego... kolego, upadłego ego. nawet ta fotka do ciebie pasuje... za plecami same płomienie... widzisz w jakim świecie jesteś? widzisz jak sam sięzaszyfladkowałeś? nic o nikim nie wiesz a oceniasz...

żenada, pozdrawiam i żegnam

ps. stalin... dobre. bardzo dobre. do ciebie nardziej sięto odnosi niż do mnie;)

 

Portret użytkownika drako_tr

@ policja galaktyczna - nie

@ policja galaktyczna - nie dość, żeś analfabeta, czytać ze zrozumieniem nie potrafisz, kompletnie nie zrozumiałeś głupiego obrazka...to przypisujesz mi coś, czego nie zrobiłem...ja ciebie nie oceniłem, tylko coś zasugerowałem...a ty zaraz z pyskówką...widzisz i sam się określiłeś...

Jak widzisz, ja byłem, jestem i będę, a ty, po śmierdzisz tu troszkę (jak piard) i znikniesz w mrokach oczyszczalni miejskiej....jak pozostali ciemnopomroczni Smile

Ośmieszyłeś się dziecko, wracaj zatem do szkoły, naucz się pisać i czytać, jak będziesz miał szczęście, to może ze zrozumieniem też się nauczysz... wtedy popiszemy sobie.

Skomentuj