Na ulicach Paryża pojawiły się samojeżdżące minibusy

Kategorie: 

Źródło: Kadr z YouTube

Autonomiczne pojazdy zyskują coraz większą popularność. Technologia testowana jest już między innymi w Singapurze, Holandii i Stanach Zjednoczonych. Niewielkie elektryczne pojazdy pojawiły się również na ulicach Paryża.

 

23 stycznia, autonomiczny zarząd transportu paryskiego (RATP) i Rada Miejska rozpoczęły publiczną demonstrację nowego transportu miejskiego. Dwa samojeżdżące pojazdy EZ10, wyprodukowane przez firmę EasyMile, poruszają się po Paryżu i zupełnie za darmo przewożą ludzi przez most Pont Charles de Gaulle z jednej stacji kolejowej do drugiej.

Te elektryczne minibusy nie potrzebują kierowcy i mogą przewozić maksymalnie do 6 pasażerów jednocześnie. Jednak podczas obecnej fazy demonstracyjnej wymagane jest aby we wnętrzu tych elektrycznych pojazdów przebywała osoba, która w razie niebezpieczeństwa będzie mogła natychmiast je zatrzymać.

 

W chwili obecnej, autonomiczne minibusy faktycznie poruszają się po ulicy, ale unikają zatłoczonych regionów Paryża. Maszyny te potrafią osiągnąć prędkość maksymalną 20 km/h, więc szału nie robią. Jest to pierwszy taki eksperyment w tym kraju, który potrwa do 7 kwietnia, ale w najbliższej przyszłości mają odbyć się kolejne w innych częściach Francji.

 

Źródła:

http://easymile.com/category/news-events/news/

https://www.wired.com/2017/01/tres-dinky-self-driving-shuttle-nudges-paris-future/

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Anioł Prawdy

mogły by też automatycznie

mogły by też automatycznie rozpoznawać mowę pasażerów - jeśli każdy by gadał w obcym języku to wypuszał by się gaz usypiająco-śmiertelny - po wszystkim podjechało by do jakiejś zajezdni z zapadnią - wykiprowało nachodźców siekając na kawałeczki w zapadni jak te maszyny do rozdrabniania drewna i w net francja by znowu stała się Francją BIAŁĄ ! (nie to żebym był rasistą ale niestety to jest nieustanny nowy typ wojny.)
Bo jestem dziś prześmiewczo zły - a co nie można ? Biggrin

a tak w ogóle to napuszczenie nachodzców na europę to nic innego jak plan depopulacji do 500 milionów jak na tym gównie napisali http://urwij.pl/747b6

Skomentuj