Na Ukrainie rusza fabryka tureckich dronów Bayraktar

Kategorie: 

Źródło: zmianynaziemi

Turecki koncern obronny Baykar rozpoczął budowę nowej fabryki na Ukrainie, w pobliżu Kijowa, co stanowi znaczący krok w kierunku rozszerzenia swoich operacji w kontekście trwającego konfliktu w regionie. Ten strategiczny ruch ma na celu wzmocnienie możliwości produkcyjnych słynnych dronów Baykar, w szczególności modeli Bayraktar TB2 oraz nowszego TB3, które zyskały międzynarodowe uznanie dzięki swojej skuteczności w nowoczesnym konflikcie.

 

 

Decyzja dotycząca skupienia się na produkcji TB2 lub TB3 nie została jeszcze podjęta, co odzwierciedla ewoluujące zapotrzebowanie na technologię dronów i prowadzenie działań wojennych.

 

Nowy obiekt ma stworzyć miejsca pracy dla około 500 osób i jest zaprojektowany tak, aby miał roczną zdolność produkcyjną około 120 dronów. Rozwój ten świadczy o zaangażowaniu Baykar w zwiększenie swojego śladu produkcyjnego i wsparcie zdolności obronnych Ukrainy przeciwko agresji rosyjskiej. Drony Baykar odegrały kluczową rolę w różnych konfliktach, pokazując ich przydatność w operacjach zwiadowczych, rozpoznawczych i bojowych.

 

Portfolio eksportowe firmy znacząco się rozszerzyło, z umowami podpisanymi z ponad 30 krajami od 2018 roku, co podkreśla międzynarodowe zapotrzebowanie na zaawansowane systemy bezzałogowe.

 

CEO Baykar, Haluk Bayraktar, podkreślił strategiczne znaczenie fabryki na Ukrainie, podkreślając, że trwająca wojna między Rosją a Ukrainą nie będzie przeszkodą w budowie i uruchomieniu zakładu. Ta deklaracja odzwierciedla zaufanie do środków bezpieczeństwa i odporności projektu w obliczu geopolitycznych napięć w regionie.

 

Ponadto, globalne plany ekspansji Baykar obejmują uruchomienie zakładów produkcyjnych w Arabii Saudyjskiej w ciągu najbliższych dwóch lat, co wskazuje na szeroką wizję strategiczną wykraczającą poza bezpośredni obszar konfliktu. Jest to część szerszego trendu zwiększania współpracy obronnej i transferu technologii między Turcją a jej sojusznikami, ukazując rolę Baykar jako kluczowego gracza w globalnym przemyśle obronnym i lotniczym.

 

Budowa fabryki Baykar na Ukrainie stanowi znaczący rozwój w sektorze obronnym, podkreślając krytyczną rolę technologii dronów w nowoczesnym konflikcie oraz strategiczne partnerstwa kształtujące krajobraz geopolityczny. W miarę postępu projektu interesujące będzie obserwowanie jego wpływu na dynamikę konfliktu na Ukrainie oraz szersze implikacje dla międzynarodowej współpracy obronnej.

Ocena: 

1
Średnio: 1 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

ZNAJDZIE SIĘ  KIJ NA BANDEROWSKI RYJ

Nieposłuszeństwo jest prawdziwą podstawą wolności, posłuszni muszą być niewolnicy” – George Orwell.

Portret użytkownika KittySlayer

Drony to jest obecnie jedyny

Drony to jest obecnie jedyny argument w walce z Rosjanami który mają do dyspozycji banderowcy, zresztą sami budują ich dużo ale i bardzo dużo ich zużywają.
Muszą polegać na samych sobie, bo tą dalekodystansową  broń którą dostają z zachodu, dostają ją pod warunkiem nie atakowania celów 
na zapleczu w Rosji, nie wiadomo jak to będzie z dronami tureckimi, bo w końcu Turcja jest jakby nie patrzeć w NATO.

- fiasko tej tzw. ofensywy, która doprowadziła do dymisji generała Załużnego i zastąpić ma go koleś który nie liczy się ze stratami ludzkimi, to trochę dziwne w sytuacji kiedy banderowcy z kraju ponad 41 milionowego w tej chwili są krajem 22-25 milionowym, krótko mówiąc tam nie ma kto walczyć, co też potwierdza fiasko ustawy o powszechnej mobilizacji a ci co walczą i są wcielani obecnie to pryki po 55 lat w górę, np. ojciec się poświęca i idzie za syna do wojska, bo z rodziny nie można jak na razie powołać więcej jak jednego pod broń,
- zakręcony kurek z dostawą broni z państw do tej pory tą broń wysyłających na banderlandię,
- zakręcony kurek z kasą z USA do banderlandii ale co dziwne obrzezane kmioty z Azji Mniejszej dostały kilkanaście miliardów czyli kasa jest ale nie dla banderowców jak na razie,

czyli pozostały im jedynie te drony, jak dla mnie jest już po sprawie, banderowcy teraz to powinni odstrzelić tego błazna w swetrze a jego jaja wysłać Putinowi i przystąpić do negocjacji
warunków zakończenia konfliktu/wojny.

Jedynie tylko to im pozostało.

„Veritas est adequatio rei et intellectus”

Chwała i Sława naszemu Bogu, który stworzył Niebo i Ziemię, i wszystko co w nich jest.

Intermarium is solution for Europe

Portret użytkownika spokoluz

Popierdolony artykuł z

Popierdolony artykuł z manipulacją mendialną - tytuł swoje a pierwszy akapit zamyka temat cyt.

Decyzja dotycząca skupienia się na produkcji TB2 lub TB3 nie została jeszcze podjęta, co odzwierciedla ewoluujące zapotrzebowanie na technologię dronów i prowadzenie działań wojennych.

Bayraktary sie zbłaźniły na ulandzie jak kacapy nauczyły się je rozpoznawać i od 1,5 raku każdy zostal zestrzelony. Po pierwszych lawinowych stratach turcy wycofali baraktarki zulandu bo sprzedaz spadła po porażkach ich produktu na polu walki.

Dalsza część artykułu to pirdolenie marketingowe bo większość zamówieńzostała anulowana przez potencjalnych klientów. Bayraktar to już nawet na działania nad Jemenem sie nie nadaje bo pastuchy w sandałach go zestrzelą.

 

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika ba19

Każdy na tej wojnie chce

Każdy na tej wojnie chce zarobić , a biedni szarzy ludziki z Ukrainy i Rosji płacą za te bogacenie się tych narodów  ( bogatych) najwyższa cenę : kawał :

Na wojnie politycy dają broń, bogaci dają jedzenie , a biedni swoje dzieci, kiedy wojna się kończy , politycy podają sobie ręce , bogaci podnoszą ceny żywności . a biedni szukają grobów swoich dzieci :

Jakuba 4: 4  Skąd się biorą wojny i skąd walki między wami? Czy nie stąd:+ z waszych żądz rozkoszy zmysłowej, które toczą bój w członkach waszego ciała?+  Pragniecie, a jednak nie macie. Mordujecie+ i pożądacie,+ a jednak nie jesteście w stanie uzyskać. Walczycie+ i wojujecie. Nie macie, ponieważ nie prosicie.  I prosicie, a jednak nie otrzymujecie, ponieważ prosicie w niewłaściwym celu,+ aby tego użyć dla swych żądz rozkoszy zmysłowej.+

Mateusza 24: 22  Doprawdy, gdyby owe dni nie zostały skrócone, nie byłoby wybawione żadne ciało; ale ze względu na wybranych+ owe dni zostaną skrócone.+

Portret użytkownika Endymion

Coś przeoczyłem? Czy Turcja

Coś przeoczyłem? Czy Turcja jawnie stanęła po stronie Ukrainy przeciw Rosji? Myślę, że nadal chodzi tutaj o depopulację Słowian. 

Parę dni temu był jakiś atak Rosji dronem na stację benzynową, od pożaru zginęło kilka osób w spalonych obok domach, media szczegułowo opisywały, że zmarły kobiety i dzieci, z drugiej strony, jak Izrael zbombardował Gazę, to tylko suchy fakt, że zginęło 20 Palestyńczyków. Zwróćcie proszę uwagę na inną narrację medialną jednej i drugiej wojny. Rosja atakuje cele strategiczne i przy tym giną przypadkowo cywile i jest to ludobójstwo, Izrael atakuje ludność cywilną i jest to obrona. 

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Skomentuj