Na Ukrainie rehabilitują bojowników UPA

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

W Iwano-Frankowsku kontynuują realizację projektu pn. Niezrehabilitowana Pamięć (org. Нереабілітована пам’ять), organizowanego przez Postępową Grupę Frankowców (org. Поступовий гурт франківців).

 

 

 

Siergiej Adamowicz, szef służby cywilnej, powiedział, że teraz w archiwum Służby Bezpieczeństwa Ukrainy rozpatrywanych jest około 7 tys. przypadków Ukraińców, którzy w latach czterdziestych i pięćdziesiątych walczyli o niepodległość i zostali skazani na długie wyroki. Zasadniczo wszyscy to bojownicy UPA.

 

Do tego dodać należy wielu kombatantów i sympatyków ruchu podziemnego, którzy byli sądzeni za kontr działalność i zdradę. Wielu zmarło przed ogłoszeniem wyroków.

 

Obecnie szczególne zainteresowanie wzbudza 800 przypadków, które mówią o historii ukraińskich bohaterów. Nawiasem mówiąc, badane są sprawy torturowania przez NKWD Ukraińców lub lokalnych oportunistów, którzy korzystając z wojny, odważyli się na egzekucję Żydów.

 

Badanie tych spraw ma na celu rehabilitację wielu osób, które były karane, aby obecnie można je było zakwalifikować do świadczeń państwowych lub innej pomocy społecznej.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Ogo Pogo

Już mi się nie chce pisać o

Już mi się nie chce pisać o upadlinie.Upadnie to zbrodnicze państwo. Wkrótce.Chodzi mi jedynie o tytuł.Czy tobie Tallinnie nie pomięszało się.Jakich qrwa bojowników.To mordercy,rzeżnicy,gangrena ludzkości,masarze,bestie,diabły,opętane zabijaniem qrwy,diabelska sperma,kanibale,talmudyczna kreacja,ekstremofile popotopowi,wirus antyludzki,ekskrement cywilizacyjny,jadowite gady,widlaki i scyzory....To moje propozycje zamiast niepasującego słowa bojowników.UKRAIŃCY, ŻYDZI,NIEMCY TO GANGRENA PLANETY ZIEMIA.

Skomentuj