Na Ukrainie pojawił się niebezpieczny pasożyt

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Jak dowiedzieli się dziennikarze TSN, w Nikołajewie co trzeci pies cierpi z powodu niebezpiecznego pasożyta. Zwierzęta są także podatna na infekcje przez ukąszenia komarów i pcheł.

 

W ośrodku opieki nad zwierzętami zaczął się alarm, kiedy jeden pies nagle zmarł. Pracownicy szybko przebadali pozostałe czworonogi, aby określić stopień infekcji, donosi Aleksander Gołobrodski. Z trzydziestu próbek osiem było pozytywnych. Około 18 tysięcy bezpańskich psów biega po mieście, a co najmniej 5 tysięcy jest zarażonych.

Pasożyt, którego długość dochodzi do 40 cm, przybył z tropikalnych krajów i pojawił się na Ukrainie w latach dziewięćdziesiątych dwudziestego wieku (najczęściej osiąga 7 do 12 cm długości i ma kształt nitkowaty). Jest to jeden z najniebezpieczniejszych pasożytów przenoszony na ludzi. Nie ma objawów infekcji aż do ostatniego etapu. Kiedy pasożyt jest zlokalizowany już wewnątrz serca, leczenie jest niebezpieczne, ponieważ niszcząc pasożyta, paraliżując go w sercu, wywołać można zakrzepicę.

 

U ludzi w miejscu ukąszenia przez owady pojawiają się zwykle czerwonawy guzek, który może „podróżować" po całym ciele, powiedziała Elena Tabola, ekspert w dziedzinie zdrowia. Zaczerwienienie może poruszać się po skórze w obszarze kończyn, tułowia i głowy. Kobiety mogą mieć zainfekowane gruczoły piersiowe, a mężczyźni narządy płciowe. Pasożyt żeruje w organizmie człowieka przez długi czas, a potem umiera, ale proces ten powoduje reakcję zapalną, która zmusza ludzi do zwrócenia się do chirurga w celu usunięcia intruza, jakim jest nicień Dirofilaria immitis.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

Sądzę, że Ukraińcy poradzą

Sądzę, że Ukraińcy poradzą sobie z tym problemem w typowy dla siebie i jakże dobrze już wypróbowany sposób. Wezmą i po prostu wymordują psy. Taka rzeź miała już miejsce w związku z olimpiadą. Nawet tu na forum, wydawało by się w dość CYWILIZOWANYM gronie piszących, wnioskując po niektórych postach, znaleźli by się chętni do tej mokrej roboty pomagierzy. Chyba że.... To faktycznie są agenci V kolumny i właśnie teraz w takich momentach, chcąc nie chcąc, bo można się maskować ale trudno poradzić sobie z mentalnością, dekonspirują oni swoją prawdziwą twarz. 

Portret użytkownika kolo21

W końcy starzy bywalcy sie w

W końcy starzy bywalcy sie w czymś zgodnie zgadzamy. Że psy czy koty czują ból tak jak my. I dlatego są oddanymi nam towarzyszami tej ziemskiej niedoli. Nie karmić trolli, to podstawa tego forum. Co dziwne że nie widzę ciach od moderatora. Dlatego debila  z posta powyżej. Z ciebie taki Polak, jak  z eskimosa darczyńca.

kolo21

Portret użytkownika antni

A kiedy pada deszcz,

A kiedy pada deszcz,
Bezdomne koty mokną -
Co zrobić masz, sam wiesz:
W piwnicy otwórz okno.
A kiedy szron się szkli,
spod nóg i kół śnieg pryska -
Zamknięte uchyl drzwi,
Zmarznięte wpuść kociska.
Bo może być i tak:
W twych grzechach zaczną grzebać,
A kot – da łapką znak,
Uchyli furtkę Nieba.

Ryszard Marek Groński

Portret użytkownika Kangur.

@Michał Tak analfabeto, "Pies

@Michał Tak analfabeto, "Pies zmarł", a ludzie pozbawieni człowieczeństwa zdychają.

"To tylko pies, tak mówisz ,tylko pies...
a ja ci powiem, że pies to często jest więcej, niż człowiek
On nie ma duszy, mówisz...popatrz jeszcze raz.
Psia dusza większa jest od psa i kiedy się uśmiechasz do niej, ona się huśta na ogonie, a kiedy się pożegnać trzeba i psu czas iść do psiego nieba,
to niedaleko pies wyrusza, przecież przy tobie jest psie niebo, z tobą zostanie jego dusza..."

B.Borzymowska

________________________________________

"Niektórzy "ludzie" nigdy nie będą mnie lubić, ponieważ mój duch irytuje ich demony…"

Portret użytkownika U_P_Adlina

Piękny wiersz.......i

Piękny wiersz.......i prawdziwy. Zwierzaki jak i my posiadają duszę, czyli tzw. ciało emocjonalne (astralne), które trwa po śmierci ich fizycznego ciała. Szacunek okazany przez nas naszym mniejszym braciom i siostrom pokazuje, kim my jesteśmy. Brawo!

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Strony

Skomentuj