Na terytorium Chabarowska upadł meteoryt i zablokował koryto rzeki, chłodzącej elektrownię atomową

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Na terytorium Chabarowska spadł meteoryt i zniszczył szczyt wzgórza, którego skała zablokowała koryto rzeki Bureja (ros. Бурея). O zdarzeniu informują dzisiaj wszystkie rosyjskie media. Obiekt kosmiczny padł kilka dni temu, ale nie można go było znaleźć z powodu odludnego miejsca.

 


Od kilku dni obserwowano, że w zbiorniku przy Burejskiej Elektrowni Atomowej zmniejszył się dopływ wody i nie można było ustalić przyczyny tego stanu rzeczy. Teraz dwie grupy badawcze dotarły do miejsca zdarzenia, jedna z Okręgu Werchnebureinski (ros. Верхнебуреинский район), a druga z regionu Amur.

Członkowie grup posiadają telefony satelitarne i dozymetry do określania poziomu promieniowania. Meteoryt musiał być olbrzymi skoro głazy wypełniły 40 metrowe koryto rzeki.

 

Według wstępnych danych, koryto Bureja jest zablokowane kilka kilometrów nad ujściem rzeki Tyrma i około 70 km od najbliższej wioski Czekunda. Sprawą zajmuje się ministerstwo ds. sytuacji nadzwyczajnych, a do oceny sytuacji wykorzystywane są kosmiczne satelity.

 

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że zator na rzece spowoduje wzrost wody, a to grozi powodzią w wielu miejscowościach, położonych w górnym biegu rzeki. Władze rozważają możliwość wprowadzenie stanu wyjątkowego na zagrożonych terenach.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Leutu

Tak, tak, oczywiście.

Tak, tak, oczywiście. Przypadkowo wszystkie meteoryty ostatnio wybuchają nad Rosją i walą w Rosję. Akurat taki zbieg okoliczności, że meteoryt wywalił w powietrze górę zawalając tonami gruzu rzekę, a tym samym blokując dostęp wody do chłodzenia strategicznego obiektu, jakim jest elektrownia atomowa. Wszystko czysty przypadek. Przecież takie rzeczy się zdarzają co chwilę... Nie znaleźli by ani grama meteorytu po takim zawalisku, ale to na pewno meteoryt, przecież mają nagranie od wiewiórki z sosnowego lasu, która na odludziu prowadzi vlog podróżniczy. W dwunastej sekundzie widać upadek meteorytu i wybuch góry, bo meteoryty nie wybuchają w atmosferze z powodu ciśnienia i temperatury uzuskiwanej w czasie tarcia, tylko jak pocisk, po uderzeniu w cel. To jakiś nowy rodzaj meteorytu.

Portret użytkownika Maxxx

Jak spojrzysz na mapę to

Jak spojrzysz na mapę to zobaczysz, że Rosja zajmuje dość spory obszar Ziemii. Tak więc nie trudno o takie zjawiska. Jeśli na bierząco śledzisz ten portal to powinieneś wiedzieć, że różne meteory spadają na całym świecie. Jeśli ten był odpowiednio duży to mogł zrobić to co zrobił Smile Nie wszystko musi być od razu spiskiem.

Portret użytkownika dziiadek ze wsi

Był to meteoryt z szynki

Był to meteoryt z szynki kosmicznego Smarka całe podudzie mu urwało jak przelatywał w kosmosie i zaczepił o księżyca, wiec mu odpadło i jebło na ziemię, a całe to pieczone okoliczni głodni zjedli. Potem śnieg poprószył i zatarł ślady po szynce.

Portret użytkownika dziiadek ze wsi

Dziwne. Tam nic nie ma poza

Dziwne. Tam nic nie ma poza zaporą brak nowoczesności. Dzicz i krzaki, sami rozmodleni prawosławni, a kobiety w chustkach. Stallinn zasrany jełopie napisz o którą elektrownie chodzi bo tam nie ma zadanej takowej, jest tylko elektrownia konwencjonalna tz. zapora na tej rzece Бурея. Nic więcej z nowoczesnej techniki tam nie ma! Bagna + religijni ludzie. Sorki ale ten ''news'' to ruski fake z gówna wyrzeźbiony sraką przedświąteczną prawosławną robiony.

Portret użytkownika Takitam

Taki zator to możesz wysadzić

Taki zator to możesz wysadzić na rzeczce smródce o szerokości 10 metrów. Tam jest kilkadziesiąt tysięcy ton, i to gruzu skalnego - więc bardzo trudno to będzie udrożnić. Ponadto - jak widać na załączonym obrazku jest tam tęgi mróz, więc zanim to udrożnią to zatrzymana rzeka zamarznie do dna i do lata woda tam nie ruszy.

 

Portret użytkownika baca

no bo nie ma tego wydarzenia.

no bo nie ma tego wydarzenia... żeby zlikwidować ten zator trzeba jak już inny użytkownik wspomniał wysadzić go po prostu... aby uratować świat wystarczy pól litra smirnoffa dla odważnego pilota który powie suka bladź, zatankuje jakiś kukuruźnik no i spusci bombkę w środek zatoru

 

Skomentuj