Na Teneryfie, ogromna fala zmyła do oceanu dwoje wczasowiczów

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Na hiszpańskiej wyspie Teneryfa, wchodzącej w skład należącego do Hiszpanii archipelagu Wysp Kanaryjskich, doszło do tragedii. W mieście Santiago del Teide, ludzie odpoczywali w naturalnym basenie utworzonym w skałach, gdy nagle nadeszła ogromna fala.

 

Na skutek tego zdarzenia, kilka osób zostało wyciągniętych do oceanu. Niestety nie wszyscy zdołali dopłynąć do brzegu o własnych siłach. W wyniku tego zdarzenia oficjalnie dwie osoby zaginęły, jednak obecnie tylko jeden turysta jeszcze nie powrócił.

Jedna osoba odnalazła się po czasie i na szczęście była w stanie dostać się z powrotem do plaży. W operację poszukiwania zaginionego, zaangażowany był helikopter, ale nic nie wiadomo, aby udało się odnaleźć nieszczęsnego wczasowicza.

 

Fale na oceanie, zwłaszcza na Atlantyku, niosą za soba zawsze element nieprzewidywalności i nie można zakładać, że nie nadejdzie fala, która zdoła nas dosięgnąć i sponiewierać. Ta zasada dotyczy zawsze przebywania zbyt blisko linii brzegowej.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj